VI Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków

21 września w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się VI Olimpiada lekkoatletyczna, której celem była popularyzacja lekkiej atletyki, ruchu na świeżym powietrzu, wyłonienie najlepszych zawodników w przedszkolach w konkurencjach lekkoatletycznych oraz nauka zdrowej rywalizacji.

Nasze przedszkole reprezentował team 10 zawodników wyłonionych z najstarszych grup:

1. Wiwiana Plewińska
  2. Nina Trocha
  3. Piotr Ostenada
  4. Maria Hanowska
  5. Filip Zawidzki
  6. Nina Łukaszewska
  7. Wiktor Urbaniak
  8. Wojciech Kmiecik
  9. Sophia Prucnal
  10. Jan Ochnio

Każdy z zawodników startował w trzech konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na 30 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową) i dodatkowo czworo z nich w sztafecie : 4 razy 50 metrów.

Nasi uczestnicy osiągnęli w tych dyscyplinach bardzo dobre wyniki, m. In. Piotr Ostenda zdobył w biegu na 30 m indywidualnie III miejsce spośród wszystkich 180 ostrowskich przedszkolaków, a nasza „czwórka sztafetowa” zajęła II miejsce.

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe, sportowe medale. Organizatorzy zapewnili dzieciom również napoje i energetyczną przekąskę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola.