Sałatka owocowa- grupa X

W grupie X dzieci 5 i 6 letnie postanowiły przygotować sałatkę owocową. Po krótkiej rozmowie, opisie wyglądu owoców i rozpoznawaniu za pomocą różnych zmysłów wszystkie dzieci chętnie przystąpiły do pracy. Przy pomocy Pani dzieci obierały, kroiły i układały w miseczkach owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Gdy wszystko było już gotowe rozpoczęła się degustacja. Wszystkie dzieci miały soczyste minki na widok tak smacznej sałatki. Wszystkim dzieciom bardzo smakowała, była kolorowa i pyszna. Przyrządzone sałatki dało dzieciom dużo satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się i wyszły wspaniale!