Projekt „W Świecie Legend” w grupie XI

Grudzień to miesiąc, w którym z niecierpliwością czekamy na Święta. Tradycyjnie wspólnie z przedszkolakami  z grupy XI ubraliśmy choinkę i udekorowaliśmy salę. Poznaliśmy również „Legendę o toruńskich piernikach”, z której dowiedzieliśmy się o tajnym składniku pierników sprawiającym, że są one takie smaczne. Bezinteresowne postępowanie głównego bohatera legendy Bogumiła, zostało  nagrodzone i poślubił swoją wybrankę Rózię.Morał legendy to: warto pomagać innym.Tradycja pieczenia pierników, jest zatem bardzo stara.  Pierwsze przepisy na ten przysmak w Polsce pochodzą z XIII wieku właśnie z Torunia.  Przedszkolaki ozdabiały i degustowały pieniki. Układały piernikowe rytmy. Powstała także świąteczna orkiestra, która wykorzystała kształt pierników, żeby grać jak z nut. Zapach pierników długo unosił się w naszej sali.