Podsumowanie akcji „Kasztanobranie 2024”

Zakończenie akcji KASZTANOBRANIE 2024

Na przełomie września i października bieżącego roku nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami zaangażowały się w kolejną edycję akcji zbierania kasztanów. Mimo, że w tym roku drzewa skromniej obrodziły w swoje owoce to i tak ilość zebranych kasztanów była spora.

Przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami spisali się REWELACYJNIE!!! Wspólnymi siłami zebraliśmy: 3631,5 kg kasztanów, co daje łącznie kwotę 4357,80 zł. A oto poszczególne wyniki grup:

Grupa I          190,5 kg

Grupa II         266,0 kg

Grupa III         383,5 kg

Grupa IV        682,5 kg

Grupa V         176,0 kg

Grupa VI        371,0 kg

Grupa VII       673,5 kg

Grupa VIII      473,0 kg

Grupa IX        175,0 kg

Grupa X           40,0 kg

Grupa XI        200,5 kg

Dzięki włączeniu się do akcji „Kasztanobrania” pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe, które niewątpliwie pomogą zaspokoić niektóre nasze potrzeby. Gratulujemy wszystkim wspaniałego zaangażowania!!! Dla wielu dzieci akcja okazała się zarazem dużym wyzwaniem, ale jednocześnie fantastyczną zabawą  i aktywnie spędzonym czasem z rodziną na łonie natury.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy zorganizowali transport oraz pomogli w załadunku i dostarczeniu kasztanów do punktu skupu. Bez Państwa wsparcia to by się nie udało. Serdecznie Dziękujemy!!!

Warto nadmienić, że przy okazji akcji „Kasztanobranie” dzieci wzbogacają swoją wiedzę przyrodniczą oraz poznają sposoby przetwarzania  i przechowywania darów pochodzących ze środowiska przyrodniczego. Ponadto zbierają owoce drzew podczas spacerów i wycieczek, wzbogacają nimi kącik przyrodniczy w sali, wykorzystują je w działalności plastycznej, technicznej, matematycznej, muzycznej oraz inny niestandardowy sposób.