Miś Smyk – mały matematyk

Właśnie zakończyła się kolejna edycja matematycznych zabaw z misiem Smykiem, w oparciu o metodę E. Gruszczyk Kolczyńskiej. W realizacji programu „Miś Smyk- mały matematyk” wzięły udział wszystkie grupy.

Podczas zajęć dzieci doskonaliły swoją orientację przestrzenną, tworzyły rytmy sprzyjające dostrzeganiu regularności, poznawały rytmiczną organizację czasu, doskonaliły również umiejętności liczenia, dodawania i odejmowania, a także klasyfikowania, i definiowania. Utrwalały wiadomości dotyczące znajomości figur geometrycznych. Celem realizacji naszego programu jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci, stymulowanie uzdolnień matematycznych u dzieci a także dobre przygotowanie do nauki matematyki w szkole.