METODA PROJEKTU „MARCHEWKA” W GRUPIE  XI

Metoda  projektu to jedna z aktywnych metod nauczania. W dniach od 11 do  15 października, w grupie XI dzieci realizowały projekt „Marchewka”. Był to świetny sposób umożliwiający dzieciom poznanie świata i rozumienie jego sensu przez własną aktywność. Przedszkolaki z grupy XI, dokonując swoich prezentacji związanych z pytaniami badawczymi,  odkrywały tajemnice marchewki (kolor, wygląd, budowę, sposób sadzenia, nazwy krajów w których jest najbardziej popularna, jej wartości odżywcze, sposoby jej wykorzystania przez człowieka, literaturę dla dzieci związaną z tematem marchewki, zastosowanie kulinarne itp.), wykonywały prace plastyczne, dokonały zakupu marchewek na pobliskim targu, wykorzystały marchewkę podczas ćwiczeń i zabaw gimnastycznych, piły sok z marchwi, a na podsumowanie  projektu jadły ciasto marchewkowe. Dzieci stwierdziły, że marchewka w każdej postaci jest smaczna i zdrowa.