Europejski tydzień sportu

W naszym przedszkolu w dniach 21.09.2021 do 27.09.2021r odbył się Europejski Tydzień Sportu. Odbyło się wiele ćwiczeń i zabaw sportowych:

21.09. Zabawy z piłką nożną. Wspólne śpiewanki piosenki na holu przedskolnym „Sport to zdrowie”. Zabawy z piłką nożną w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Prezentacja drużyny piłkarskiej OSTROVIA. Zapoznanie się z zawodem trenera.

22.09. Zawody grupowe z przyrządami do ćwiczeń. Wspólne odśpiewanie piosenki „Sport to zdrowie”. Udział w zawodach sportowych z przyrządami z elementami rywalizacji.

23.09. Zabawy z rowerami. Wizyta drużyny kolarskiej. Wspólne odśpiewanie piosenki „Sport to zdrowie”. Prezentacja klubu kolarskiego. Zapoznanie się z róźnego rodzaju rowerami i poznanie odpowiedniego stroju do tego sportu.

24.09. Tor przeszkód z elementami sensoryki. Uczestniczenie w zabawach ruchowych – tor przeszkód z elementami sensoryki na holu przedszkolnym.

27.09 Zabawy z piłką ręczną. Prezentacja piłki ręcznej. Wspólna gra na holu przedszkolnym. Zapoznanie się z zawodem trenera piłki ręcznej.

W Ostatnim dniu Europejskiego tygodnia sportu swoich sił fizycznych mogli spróbować rodzice. 😊 Był to dla nas bardzo intenstywny ale wspaniały czas.