Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA

W dniu 17.04.2024 na zaproszenie Zespółu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim dzieci z grupy V i VI  wybrały się do Ostrowskiego Centrum Kultury na  Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA.  To wydarzenie, którego inicjatorem i organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem wspomagającym działalność Zespołu Szkół Specjalnych PROMYK. Festiwal odbywa się od 2001 roku, a  jego uczestnikami są uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, a także dorośli, skupieni w warsztatach terapii zajęciowej. Niepełnosprawni artyści mają ogromne możliwości i wielką siłę przekazu. W swoich kreacjach nie boją się poruszać tematów trudnych, groteskowych i baśniowych. Do powierzonych zadań artystycznych podchodzą bardzo poważnie, z oddaniem i zaangażowaniem.