Projekt „W Świecie Legend”

W styczniu do grupy XI zaprosiliśmy panią Dorotę Brzezińską – mamę Basi, która przeczytała dzieciom legendę pt. „Bazyliszek”. Historia tego warszawskiego potwora przemieniającego ludzi w kamień swoim spojrzeniem, bardzo spodobała się przedszkolakom. Treść legendy stała się inspiracją do wielu ciekawych zabaw z wykorzystaniem dużego lustra i lusterek np.: „Co widzę w lustrze?”, „Śmieszne miny”, „Jaki masz nastrój?”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych: „Bazyliszek patrzy”, „Posągi”, „Lustra”. Wspólnie z materiałów przeznaczonych do utylizacji (kartony, butelki, rolki) stworzyliśmy rzeźbę Bazyliszka, którą można podziwiać w naszym przedszkolu przy ul. Grabowskiej.

„Czytanie książek to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”