Tydzień chiński

W naszym przedszkolu odbyła się niezwykła podróż do Azji, gdzie w towarzystwie mojego przyjaciela, Lin Longa, odkrywaliśmy fascynującą kulturę tego kontynentu. Dzieci miały niepowtarzalną szansę na naukę zwrotów grzecznościowych w języku azjatyckim, poznanie hymnu państwa chińskiego oraz rozpoznanie barwnej flagi. Dodatkowo, zgłębiły tajniki chińskiego smoka, odkrywając jego symboliczne znaczenie.

Największą jednak przygodą dla najmłodszych było doświadczenie jedzenia chińskiego obiadu, korzystając z tradycyjnych pałeczek, dokładnie tak, jak robią to mieszkańcy Chin. To było nie tylko wyjątkowe kulinarne doświadczenie, ale także okazja do poszerzenia horyzontów smakowych i zrozumienia, jak różnorodne może być jedzenie na świecie.

Całe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale i pełne radości oraz fascynacji. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają tę podróż do Azji, pełną niezwykłych doświadczeń i nowych odkryć.