Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz poznania naszej tradycji i obrzędów ludowych. Tak też się stało i w naszym przedszkolu. Trzydziesty listopada był dla przedszkolaków dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły (z przymrużeniem oka) poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania przyszłego zawodu itp. Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce oraz zabawami tematycznymi min. łapaniem pająków, strącaniem duszków. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Czy wróżby się spełnią? Nie wiadomo. Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.