Tydzień z Vivaldim

W ramach realizacji KOMPETENCJI KLUCZOWYCH: Świadomość i ekspresja kulturalna w kwietniu, we wszystkich grupach realizowany jest blok tematyczny „Tydzień z Vivaldim”,  którego  celem jest rozbudzanie wrażliwości dziecka na piękno muzyki, pogłębianie szeroko rozumianej wrażliwości artystycznej. Zachęcamy wszystkich i tych małych i tych dużych do włączenia się w proponowane przez nauczycieli zabawy i przesyłanie zdjęć z realizacji do nauczycieli grup.

 

Antonio Vivaldi uznany za  jednego z najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku urodził się 4 marca 1678 w Wenecji, zmarł 28 lipca 1741 w Wiedniu. Wybitny skrzypek, który w 1727 opublikował Il cimento dell’armonia e dell’inventione ze słynnym zbiorem Le quattro stagioni (Cztery pory roku), który skomponował na podstawie anonimowych sonetów (istnieje hipoteza, że to sam Vivaldi był ich autorem), z których każdy nosił nazwę jednej z pór roku.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu „Antonio Vivaldi – życie i twórczość”

https://www.youtube.com/watch?v=cg8wJxyFmt8

Il cimento dell’armonia e dell’inventione „Cztery pory roku” zachęcamy do wysłuchania https://www.youtube.com/watch?v=BemE4sgctsY