Teatr Lalek „Bajka” – ” Gucio zaczarowany „.

W ramach projektu Moje Przedszkole na Kujawskiej oraz Ostrowskie Maluchy – nowe miejsce wychowania przedszkolnego  w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano przyjazd teatru objazdowego w celu przedstawienia spektaklu teatralno-kukiełkowy.

Dnia 24.10 bieżącego roku do naszego przedszkola zawitał już drugi raz Teatr Lalek „Bajka”, który zaprezentował kolejny fantastyczny spektakl teatralno-kukiełkowych pt. „Gucio zaczarowany”. To kolejna bajka o przesłaniu wychowawczym, której motywem jest ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia … ale ma też obowiązki.  Akcja bajki rozgrywa się w pięknej i malowniczej scenerii ogrodu dworskiego. Podczas dwóch odsłon dzieci mogły zobaczyć 12 kukiełkowych postaci, które występowały podczas spektaklu teatralnego, m.in. Gucio, który później przemienił się w Muchę, Mama i Dziadek Gucia, dwa Wróble, dwa Robaki Ziemne, Pszczółka, dobra Wróżka, Mucha zwykła oraz Narrator.

Przedszkolaki i tym razem oglądały przedstawienie bajkowe z wielkim zaciekawieniem, a na koniec nagrodziły naszych kukiełkowych aktorów ogromnymi brawami. To cudownie, że możemy doświadczać żeby, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą młode pokolenie. zwykła oraz Narrator.