Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Do tej akcji przyłączyły się też nasze przedszkolaki, które w piątek przyszły ubrane w dwie różne skarpety. Jest to symbol tego dnia, ponieważ niepasujące do siebie skarpety oznaczają niedopasowane chromosomy. Stad też data wybrana jest nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI (chromosom) który doczepił się do 21 pary chromosomów. Stąd data 21.03 🙂

Ponadto dzieci z grup integracyjnych sadziły kwiatki w kolorze granatowym oraz czerwonym. Kolory te są kolorami przewodnimi Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

W tym roku święto to obchodzone jest pod hasłem „Moi przyjaciele, moja społeczność.” Zachęcamy, aby uwrażliwić dzieci na inność i pokazanie im, że mimo różnic w wyglądzie zewnętrznym jesteśmy tacy sami i wiele nas łączy.

Dziękujemy również za przesłane filmiki, które brały udział w konkursie pt. „Tańczące skarpety”. Wyniki wkrótce!