Spektakl „Profesorek wodorek w kosmosie”

W czwartek 17 października do progów naszego przedszkola zawitał teatr objazdowy pt. Pomarańczowy Cylinder z Torunia. Zaprezentował on spektakl interaktywny dla dzieci pt. „Profesorek wodorek w kosmosie”. Tego dzień okroszony został olbrzymią dawką dobrego humoru i mnóstwem pozytywnej energii.

Tematem przewodnim przedstawienia była segregacja śmieci (ekologia), utrzymywanie porządku w swoim otoczeniu, numer alarmowy 112, uzależnienie od niezdrowej żywności i właściwe odżywianie się. Widzieliśmy liczne skecze, żarty, autorskie piosenki i kosmicznych bohaterów. Odwiedziliśmy Planetę Śmieciuchów, Robota Śrubota oraz Księcia Ruperta z Planety Kumkurumkum. Profesorek Wodorek wyruszył w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Forma podróży po kosmosie pokazała, w jaki sposób wygląda życie na planetach, w których nie przestrzega się istotnych reguł. Dzieci same mogły ocenić, które postępowanie jest lepsze. Dzieci pomogły także w spektaklu tworząc ekipę ratunkową. Przedstawienie jest typową formą nauki przez zabawę. Aktorzy cały czas prowadzili dialog z młodymi widzami, którzy pomogli rozwiązać napotkane problemy.

Prosimy zapiąć pasy i wsiadać do naszej rakiety ze zdjęciami .