Radosne i kolorowe obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień osób z Zespołem Downa jest obchodzony na całym świecie 21.03 jako symbol dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze. To święto cudownych, otwartych, ciepłych i mądrych ludzi. Ściśle związanym ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa jest dzień Kolorowej Skarpetki. Od wielu lat wszyscy mali i duzi – Ci, którzy solidaryzują się z osobami dotkniętymi zespołem Downa, 21 marca zakładają kolorowe skarpetki. Są one wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa. To niby tak niewiele, a jednak zakładając skarpetki nie do pary wysyłamy w świat bardzo ważną informację.
    W naszym przedszkolu to święto obchodziliśmy  bardzo radośnie i kolorowo, pod hasłem „Moi przyjaciele, moja społeczność”.
Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego malowania liter za pomocą farb oraz wielkiego serca w kolorach logo- czerwonym i granatowym, na którym ułożyliśmy kwiaty, które posadziliśmy w naszych ogródkach, jako symbol narodzin wiosny i ludzi niezwykłych. W naszym przedszkolu z okazji tego święta zorganizowaliśmy również konkurs „Tańczące skarpety”.  Polegał on na nagraniu krótkiego filmu, w którym miały występować śmieszne i kolorowe skarpetki. Wszyscy pracownicy oraz przedszkolaki w tym dniu założyli skarpetki nie do pary, dzień był naprawdę bardzo kolorowy i radosny.
   Ten wesoły i kolorowy dzień chcieliśmy w sposób szczególny podsumować
i zapamiętać, dlatego powstał piękny film, z wykorzystaniem drona. Niech 21 marca zawsze będzie świętem radosnym, włączajmy się w akcje społeczne pokazując aprobatę i zainteresowanie. Drobne gesty są ważne!! 
Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku z wspólnego świętowania tego dnia.