Projekt ,,Migające przedszkola, migające szkoły”

Drugi raz w naszym przedszkolu realizowano projekt ,,Migające przedszkola, migające szkoły”. Tym razem w projekcie uczestniczyły dzieci z grupy VIII.

Projekt „Migające przedszkola, migające szkoły” finansowany jest ze

środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa

            Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018r.

Zajęcia w grupie prowadziła pani Agnieszka Wypych. Dzieci poprzez zabawę: piosenki, wierszyki, taniec, filmy poznawały znaki  języka migowego. Przedszkolaki potrafią zamigać: zwroty grzecznościowe, kolory, zwierzęta, członków rodziny, niektóre czynności, litery. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

Dzieci rozwijały sprawność manualną, motorykę dużą i małą, pamięć, jednocześnie pracowała prawa i lewa półkula mózgowa. Na zajęciach panowała przyjazna atmosfera, dzieci chętnie angażowały się w wykonywane zadania. Pani Agnieszka pokazała dzieciom alternatywny sposób porozumiewania. Przedszkolaki poznały świat ciszy. Wszyscy uczestnicy na zakończenie projektu otrzymali dyplomy, książki, kolorowankę ze znakami języka migowego, magnesy.

Projekt ,,Migające przedszkola, migające szkoły” to wspaniała przygoda, wyprawa do świata gestów do którego zaprasza się najmłodszych.