Program ,,MAMO, TATO – co Wy na to?”

Program ,,MAMO, TATO – co Wy na to?”

          Program ,,MAMO, TATO – co Wy na to?”, jest skierowany do rodziców  i dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 letnich) z inicjatywy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu.

          Celem programu jest, zwrócenie uwagi rodziców dzieci na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian psychicznych i fizycznych, których doświadczają.

Podczas realizacji programu dzieci poprzez zabawę poznały czym jest ,,zdrowy tryb życia”.  Przedszkolaki dowiedziały się, jak zdrowo się odżywiać – piramida żywienia, dlaczego należy uprawiać sport – ruch to zdrowie. Rozmawialiśmy o emocjach i jak sobie z nimi radzić. W ramach realizacji programu i promowania zdrowego trybu życia, przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny.

Dzieci biorące udział w programie otrzymały broszurę z łamigłówkami i zawieszkę odblaskową.