Drodzy Rodzice – dzieci młodsze 3-4 latki

W związku z zaistniałą sytuacją będziemy przygotowywać dla naszych przedszkolaków pakiety „zadań domowych”, które umilą czas spędzony w domu a jednocześnie zachęcą dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i nauki.

Już od dnia dzisiejszego na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać, co trzy dni serię zabaw dydaktycznych gotowych do pobrania oraz do samodzielnego wykonania w domu. Materiały będą podzielone na kategorie wiekowe:

dzieci młodsze (3-4 latki) oraz dzieci starsze (5-6 latki).

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych oraz wspólnej zabawy z dziećmi .

Zapraszam do dzielenia się z nami efektami Waszej pracy. Jeżeli ktoś ma ochotę pokazać jak się bawicie i pracujecie w domu zdjęcia można przesłać na adres mailowy  ania.stawik@wp.pl .

Zachęcamy do udziału w naszej zabawie.

Zabawa 1 .

„GĄSIENICA” przykładowa sekwencja do odtworzenia przez dziecko.

Cel: Doskonalenie analizy i syntezy wzrokowej dziecka.

Instrukcja wykonania:

1. Na białej kartce w formacie A3 obrysuj kółka o dwóch średnicach.
  2. Dorysuj do nich nóżki i czułki, następnie popraw kontury czarnym markerem. Doklej lub dorysuj oczka, usta i nos gąsienicy.
  3. Na 2 kolorowych kartkach bloku technicznego (dowolne kolory) obrysuj kółka o mniejszej średnicy (takich, jak tłów gąsienicy).
  4. Wytnij razem z dzieckiem kolorowe kółka.
  5. Rozpocznij zabawę z dzieckiem w układanie sekwencji, np. czerwony, zielony, czerwony, zielony …, lub czerwony, czerwony, zielony, czerwony, czerwony, zielony … itp.).
  6. Wspaniałej zabawy

Pomysł zabawy zaczerpnięty ze strony: www.eduzabawy.pl

Zabawa 2.

„Złap korek” terapia ręki.

Cel: Rozwijania małej motoryki dziecka.

Jest to prosta zabawa na ćwiczenie chwytu i prawidłowe ułożenie palców. Pozwala też doskonalić koordynację oko-ręka. Zabawa polega na tym, by przy pomocy szczypiec (mogą być mniejsze) dziecko przenosiło korki od wina (ewentualnie inne, podobnej wielkości i wagi przedmioty, jak np. klamerki, kostki piankowe, kostki do gry itp.) z pojemnika nimi wypełnionego, do drugiego – pustego. Zabawa została opracowana na podstawie książki ,,Zabawy dla dzieci z autyzmem” M. Sabik  i A. Szczypczyk.

Pomysł zabawy zaczerpnięty ze strony: www.eduzabawy.pl

Zadanie 1.

„Wiosenne kwiaty”

Obejrzyj wspólnie z rodzicami ilustracje przedstawiające wiosenne kwiaty.

Zapoznaj się z ich nazwą i spróbuj zapamiętać 3 z nich, w tym kolor i nazwę.

Powodzenia.

Zabawa opracowana na podstawie źródła  www.przedszkolankowo.pl

Zadanie 2.

” Bocianowe puzzle”

Wydrukuj obrazek, a następnie wytnij go wzdłuż pionowych linii.
Ułóż puzzle zgodnie ze wzorem ( obrazek do poprania niżej )

Bocianowe puzzle

Zadanie 3.

„Roślinka”

Pomóż roślince wyrosnąć w promieniach słońca. Połącz linią obrazki (obrazek do poprania niżej).

Roślinka