Prosta i zdrowa sałatka owocowa.

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania? Najprościej i najlepiej – poprzez zabawę.  Okazja nadarzyła się razem z tematyką przewodnią tygodnia      ” Jesień w sadzie”.  Dzieci z grupy II w piątek tj. 04.10.2019 r. przy wspólnej współpracy przyrządziły sałatkę owocową, która powstała z najlepszych owoców „starannie wyselekcjonowanych” przez dzieci. Do misy trafiły jabłka, winogrona, banany, gruszki, jeżyny, maliny. Zdrowy posiłek to także higiena przy jego przygotowaniu. I tu także Grupa II pokazała się z najlepszej strony. Ręce starannie umyte, czyściutkie fartuszki, stanowiska przygotowane w nożyki i deseczki. Przedszkolaki rozpoczęły swoją pracę od umycia owoców , a następnie zaczęły je starannie kroić. Jedni kroili, inni kroili i podjadali.

sałatka była wyjątkowa i smakowała pysznie. Wszyscy się zajadali, a przy okazji otrzymali dawkę witaminy A, B1. B2, B3, B9, C, K oraz porcję pektynyi łatwo przyswajalnych cukrów. Samo zdrowie!