” Zabawy moich dziadków” -warsztaty grupa 3

W dniu 14 listopada  2019 roku w grupie III odbyły się  pierwsze w tym roku szkolnym  warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem    „Zabawy moich dziadków”.  Celem warsztatów  było  pokazanie  że są zabawy w które można bawić się lepiej niż przed telewizorem, czy grając na komputerze, Play Station lub komórce.   Trudno sobie wyobrazić, że współcześnie często taki obrazek dzieci znają tylko z opowieści dziadków.  Teraz rozrywki dostarczają smartfony i elektroniczne gadżety. Jednak należy to uszanować i mieć z tyłu głowy, że zabawy wraz z czasem również się zmieniają. Podczas warsztatów przypomnieliśmy  sobie  niektóre popularne gry i zabawy podwórkowe,  licząc na to, że nie wszystkie odeszły już  w zapomnienie. Były zabawy z gumą, skakanką, gra w klasy i kapsle.  Te zabawy   z dzieciństwa dziadków są zbawienne dla  rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci: gra  w gumę uruchamia aparat mięśniowo-stawowy stóp, kolan, miednicy, całego ciała; skakanka to świetny trening dla stóp i równowagi, skakanie wpływa na kondycję naszego ciała, na zdrowie układu sercowo-naczyniowego, wzmacnia mięśnie pleców, ramion, klatki piersiowej oraz brzucha; gra w klasy ćwiczy skoczność, rytm, planowanie ruchu;  Kapsle-”pstrykanie” kapsli po specjalnej trasie rozwija małą motorykę, czyli sprawność dłoni i palców, kluczowe w nauce pisania. Przypomnienie dzieciom  zabaw z dawnych lat było  świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Pokazałyśmy  dzieciom, jak dziadkowie bawili  się w ich wieku,.

Rodzice obudzili w sobie wewnętrzne dziecko i przekonali się   że taka forma spędzania czasu z dzieckiem przyniosła  mnóstwo radości i śmiechu.

Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze.

                                                                                                                           Dziękujemy !!!