Wizyta grupy 6 w gabinecie stomatologicznym

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych przedszkolaki z grupy 6 w styczniu odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny mieszczący się w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Grabowskiej w którym przyjmuje  pani stomatolog Anita Trzepacz.

Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog wraz ze swoją asystentką przyjęły nas bardzo serdecznie. Zapoznały nas z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Wyjaśniła jak się leczy zęby oraz pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Chętne przedszkolaki mogły usiąść  na fotelu, na którym Pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki zachęcające do wizyty w gabinecie stomatologicznym.