Światowy Dzień Zespołu Downa

Nasze przedszkole, co roku bierze udział w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA. Dzień ten ma na  celu promowanie  praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia  w życiu społecznym  i zwiększania świadomości  społecznej na temat trisomi 21. Mimo niesprzyjających okoliczności panujących w kraju i tak stało się tym razem. Zorganizowaliśmy internetową akcję społeczną na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i zakończyła się ona powodzeniem. Rodzice i dzieci bardzo chętnie zintegrowali się i włożyli 21 marca dwie różne skarpety, po czym przysłali Nam wspaniałe zdjęcia promując akcję społeczną. Dziękujemy!

Zachęcamy Państwa do oglądnięcia kilkuminutowego filmu pt. „A Ty jak mnie widzisz?” autorstwa Jérôme Lejeune Foundation stworzonego z inicjatywą Światowego Dnia Zespołu Downa.

https://www.youtube.com/watch?v=QgDXDyuL8jI