Światowy Dzień Zespołu Downa

W krainie tolerancji – Światowy Dzień Zespołu Downa

Wszyscy jesteśmy różni ale Tacy Sami!

21 marca to Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób  z Zespołem Dawna, który jest obchodzony co roku w naszym przedszkolu. Dzień ten ma na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększenia społecznej świadomości na temat trisomi 21.

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie dwóch kolorowych skarpetek, koniecznie nie do pary. Są one symbolem zespołu Downa – symbolem niedopasowanych chromosomów. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy Nasze Przedszkolaki oraz Naszych Rodziców do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w Zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji:

1. Zakładamy kolorowe skarpety: Rodzice i dzieci.

2. Robimy zdjęcie kolorowych stóp i wysyłamy na adres mailowy: ania.stawik@wp.pl

Za wspólną inicjatywną zrobimy galerie „Kolorowych skarpet”.

Zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję społeczną na znak solidarności z osobami Zespołem Downa, których znamy i których nie znamy.

Zachęcamy również do odsłuchania piosenki pt. „Piosenka  przedrzeźniona” w wykonaniu Lidii Pospieszalskiej, Leszka Zduń i dzieci ze Stowarzyszenia Trisomia 21, którzy nagrali wspólnie niezwykły teledysk promujący obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=134&v=U4y3U_TBDsI&feature=emb_title