Spotkanie z Panią Laurą Łącz

Dnia 15 października bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z wybitną polską aktorką i pisarką – z Panią Laura Łącz. Aktorka teatralna, filmowa, serialowa, a od kilku lat autorka książek dla dzieci przyjechała na nasze zaproszenie z Warszawy.

Na początku naszych warsztatów literacko-artystycznych nasz gość opowiedział nam trochę o swoim życiu i tajnikach teatru. Opowieściom   o teatrze i jego kulisach, spektaklach ze znanymi postaciami polskiej sceny uczestnicy przysłuchiwali się z bardzo dużą uwagą. Następnie Pani Laura zaprezentowała przedszkolakom swój repertuar, poprzez wykonanie w formie śpiewanej i recytowanej wiersze własne oraz znanych autorów, jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa i Aleksander Fredro. Pani Laura Łącz uraczyła naszych małych czytelników. Uraczyła dosłownie – bo to była uczta oglądać tę znaną aktorkę, kiedy zrobiła niemalże przedstawienie teatralne recytując „Małpę w kąpieli” i inne wiersze – głównie z ZOO Jana Brzechwy. Kanwę naszego spotkania stanowiła książka autorstwa naszego gościa dla najmłodszych dzieci pt. „Cztery pory roku”. Uczestnicy warsztatów poznali opowiadanie o kózkach bliźniaczkach z tej książeczki, które autorka przeczytała tak sugestywnie, że na sali wypełnionej dużą ilością dzieci było cicho, jak makiem zasiał.

Nasz gość – Pani Laura Łącz ujęła wszystkich naszych milusińskich ciepłem i klasą. Spotkanie było bardzo owocne, ponieważ dzieci mogły zapoznać się z twórczością wybitnych polskich poetów. Była to niewątpliwie lekcja polskiego w nieco innej formie. Uczniowie podziękowali Aktorce za wspaniały występ ogromnymi brawami oraz  kwiatami wykonanymi własnoręcznie.

Warsztaty literacko-artystyczne z udziałem Pani Laury Łącz zostały zorganizowane w ramach projektu unijnego „Moje przedszkole na Kujawskiej i Ostrowskie Maluchy – nowe miejsca wychowania przedszkolnego”.