Spotkanie Grupy Wsparcia „Jaskółka” 08.06.2021

We wtorek 8 czerwca 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia „Jaskółka” dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.  Jego uczestnicy starali się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie „jak zadbać o siebie będąc rodzicem dziecka z niepełnosprawnościami?” i wymieniali się sposobami radzenia sobie z własnymi emocjami i stresem. Wstępem do dyskusji była prezentacja przygotowana przez dwie panie psycholog pracujące w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim, które były zaproszone do naszego przedszkola, panią Karolinę Andruszkiewicz oraz panią Martynę Miszkin- Kukułkę. W trakcie rozmowy rodzice wymieniali się własnymi doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci z niepełnosprawnością. Mówili o swoich emocjach, trudnościach z jakimi spotykają się na co dzień i reakcjach społeczeństwa na niepełnosprawność ich dzieci. Pani Dyrektor, nauczyciele i specjaliści aktywnie uczestniczyli w rozmowie i przez cały czas spotkania służyli pomocą, aby wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Rodzice mieli również możliwość wypożyczenia  specjalistycznej  literatury. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa liczba rodziców dzieci niepełnosprawnych będzie mogła uzyskać wsparcie i pomoc podczas spotkań Grupy Wsparcia Jaskółka.