Metoda projektu „Jabłko”

Od 12 do 16 października dzieci z grupy VIII pracowały metodą projektu.

Metoda  dotyczyła JABŁKA.

Praca tą metodą  opierała się na działalności badawczej dzieci i polegała  na zebraniu informacji dotyczących tego owocu i  usystematyzowaniu go. Dzięki tej metodzie dzieci tworzyły różnorodne wytwory oraz prezentowały je na wystawie. Wykorzystując jabłka dzieci przeliczały, klasyfikowały, dowiedziały się m.in. jakie są gatunki jabłek, kolory, jak zbudowane jest jabłko, ile ma pestek, jak się rozmnaża, czy jabłko ma gniazdo, kiedy i dlaczego spada z drzewa, poznały literaturę dziecięcą, w której występuje jabłko, a na koniec upiekły ciasto z jabłkami.

W metodę projektu zaangażowani byli także rodzie  poprzez prace z dzieckiem w domu i  przygotowanie  odpowiedzi na pytania badawcze.