List do Dzieci z Przedszkola nr 11 CALINECZKA.

Chłopcy, dziewczynki – przedszkolacy! Jak cicho i smutno w przedszkolu „Calineczka” bez WAS. Wczoraj kicał Zajączek Szaraczek z długimi uszami (tak, tak, ten o którym znacie piosenkę) i szukał Was wszędzie.  Zajrzał do sali grupy 1 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy 2 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy 3 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grypy 4 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy 5 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy 6 – nikogo tam nie było.  Zajrzał do sali grupy 7 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy 8 – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy IX – nikogo tam nie było. Zajrzał do sali grupy X – nikogo tam nie było.  Zajrzał do sali grupy XI – nikogo tam nie było. Pooglądał rybki w akwarium. Pokicał wokół drzewek i krzaczków rosnących na naszym  ogrodzie przedszkolnym, powąchał kolorowe tulipanki, szafirki i zawilce, pobujał się na huśtawce, czy coś dla Was zostawił…….hm nie wiem, bo nagle zniknął. Czyżby nie wiedział, że każde dziecko zna hasło: „zostań w domu”? Pewnie wiedział i pomyślał: „Jak dobrze, że dzieci są w domach”.

Ja też  wiem, że jesteście w domach. Skąd wiem? Z naszej strony internetowej i od Waszych Pań, które bardzo Was chwalą.  Oglądam Wasze zdjęcia, na których widać jak pracujecie, bawicie i uczycie się i jak kreatywni (spytajcie się kogoś starszego co to znaczy) i cierpliwi są Wasi Rodzice.  Bardzo podobały mi się Wasze pisanki „podłogowe”, „niebieskie żarówki”, i „kolorowe skarpety” i inne wykonane przez Was zadania.   Jesteście w domu jak wszystkie małe i duże dzieci (nawet takie duże, które chodzą do liceum)  w całej Polsce i w innych krajach. Tak teraz musi być.

Mam nadzieję, że już  wkrótce się zobaczymy, że opowiem Wam moją ulubioną bajkę o Królewnie Apolejce (kto pamięta niech opowie rodzicom, braciszkowi lub siostrzyczce lub pieskowi lub kotkowi….), pobawimy się razem w „Myjnię samochodową” lub „Po zielonym stawie pływają łabędzie…”

Przed Wami Święta Wielkanocne.  Życzę Wam Radosnych Świąt z Waszą  Kochaną Rodzinką. Wierzę, że to będą piękne święta.  Pamiętajcie jesteście największym szczęściem Waszych Rodziców.

  1. Zadanie: Kogo nie było w przedszkolu? Kogo nie spotkał Zajączek?

Do Zobaczenia wkrótce.

 

                                                                                                     Renata Zielińska