Konkurs Fotograficzny

W środę, 13 listopada 2019 roku, w naszym przedszkolu, miało miejsce uroczyste podsumowanie   III Przedszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „ Przedszkolak poznaję przyrodę czyli… Patrzę, słucham, wącham, dotykam i smakuję”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań przyrodą, poznawanie wszystkimi zmysłami otaczającego nas świata, obserwowania życia zwierząt oraz kolorowego ciągle zmieniającego się świata roślin, promowanie zdrowego trybu życia i rozwijania zainteresowań fotograficznych wśród przedszkolaków. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, wykonano 28 albumów. Albumy zawierały działy: „Na łące”, „Na polu”, „W lesie”, „W ogrodzie”, „Nad wodą”, „Na wsi”, „Wspólne zabawy z rodzicami w otoczeniu przyrody”. Uczestnicy konkursu wspaniale wywiązali się z tego zadania. Wszystkie albumy były kolorowe, ciekawie wykonane i zawierały piękne zdjęcia tego, co przedszkolaki widziały i gdzie były.

Na podsumowanie konkursu fotograficznego przybyli uczestnicy konkursu, rodzice, pani dyrektor Renata Zielińska i zaproszeni goście: pan Marian Herwich Radny Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, pani Agnieszka Wodniczak Przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola. Laureaci konkursu obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci z grup: V, VI, VII i VIII. Po występie i krótkiej prezentacji multimedialnej, nadszedł moment na który wszyscy czekali, ogłoszenie wyników konkursu.

Do urny wrzucono 151 kart do głosowania, każda karta to jeden głos rodzica i jeden głos dziecka.

Nie było albumu na który nie oddano głosu. Po dokładnym podliczeniu okazało się, że:

dzieci zagłosowały na album nr 14, który wykonała Agata Nawrot z rodzicami,

rodzice najwięcej głosów oddali na album nr 7, który wykonała Marcysia Skutecka z rodzicami.

Wyróżniono album nr 25, który  spełniał wszystkie punkty zawarte w regulaminie, wykonany przez Fabiana Wasielewskiego.

Do naszego przedszkola został zaproszony fotograf pan Krzysztof Kowalczyk, który obejrzał wszystkie albumy i wyróżnił trzy, w których znalazły się ciekawe i artystyczne zdjęcia:

album Franka Tomczaka, album Antoniego Borowicza, album Karoliny Dery.

Wyróżnienia zdobyły także albumy: Roberta Charońskiego, Basi Musielak, Gustawa Chlebosia.

Nagrody otrzymali również: Hubert Kuzbik, Karol Przytuła, Łukasz Rusek, Michalina Bogusławska, Zosia Michałowska, Maja Wojakowicz, Antek Szymczak, Maja Kryjom, Marcin Marszałek, Piotr Nowak, Wiktoria Bartczak, Antoni Gmerek, Maja Łuczak, Piotr Ostenda, Oskar Bartczak, Filip Stawowski, Antoni Krupka, Laura Pera, Filip Będkowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody.

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom:

firmie: Antoine Hair Institute – Szkolenia i Wsparcie Biznesowe dla Fryzjerów,

firmie: Foto – Video Krzysztof Kowalczyk,

Kwiaciarni ,,U Eli”,

Kwiaciarni ,,Magnolia”,

Pani Hannie Spala i pani Pauli Spala,

Radzie Rodziców Przedszkola nr 11 CALINECZKA,

za ufundowanie nagród w naszym konkursie.