Kącik logopedyczny część 13

Witajcie kochani przed wakacjami!

Przygotowałam dla Was wakacyjne ćwiczenia logopedyczne, aby choć trochę poczuć powiew wakacji. Zapraszam do wspólnej zabawy!

  1. Wakacje – opisz obrazek – materiał zawiera kartę z ilustracją i miejscem na opis. Można poprosić dzieci, aby wymyśliły własne opowiadanie na temat ilustracji lub żeby wypisały lub tylko wypowiedziały jak najwięcej nazw obrazków z ilustracji, które zawierają zadaną głoskę, którą dziecko aktualnie ćwiczy.

Opisz obrazek

  1. Gra „ja mam… kto ma…? – materiał zawiera 3 plansze z kartami do gry typu „Ja mam. Kto ma?” z obrazkami przedstawiającymi atrybuty lata i wakacji. Wydrukowane, wycięte wzdłuż przerywanej linii i potasowane karty rozdajemy wśród graczy. Wybrana osoba rozpoczyna grę, wykładając kartę i odczytując zdania i nazwy obrazków przedstawionych na karcie. Osoba, która ma kartę z obrazkiem wymienionym przez pierwszego gracza, kontynuuje grę. Ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa.

Gra ja mam

  1. Letnie obrazki na spostrzegawczość – materiał zawiera dwie karty, pierwszą z obrazkami, drugą z pytaniami do obrazków. Zabawa polega na wylosowaniu obrazka, któremu dziecko przygląda się dokładnie przez określony czas np. 20 sek., po czym odpowiada na pytania do tego obrazka i sprawdzamy, co udało mi się zapamiętać.

Spostrzegawczość

  1. Duble lato – zestaw kart do gry typu dobble. W skład zestawu wchodzą okrągłe kart, na każdej z nich przedstawione jest sześć ilustracji związanych z latem. Każda karta jest unikalna i łączy się z innymi tylko jednym obrazkiem. Karty rozdajemy pośród graczy. Jedna z nich zostaje na stole. Zadaniem graczy jest znaleźć ten jeden obrazek, który jest taki sam na trzymanej przez siebie karcie oraz karcie leżącej na stole. Należy wypowiedzieć nazwę tego obrazka i położyć kartę na stosie. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Duble lato

  1. Letnie sekwencje – zadanie to polega na uzupełnianiu brakujących obrazków w sekwencjach. Należy odgadnąć regułę i dopasować brakujący element do ciągu obrazków. Wszystkie obrazki z prawej strony kartki należy najpierw wyciąć.

Letnie sekwencje

Mam nadzieję, że wakacyjne zabawy przypadną Wam do gustu. Na Wasze zdjęcia czekam pod adresem mailowym: weronik.krysztofiak@gmail.com