Kącik logopedyczny część 12

Witam kochani!

Ostatnio odbywaliśmy przygody z morskimi zwierzątkami, natomiast dzisiaj proponuje ćwiczenia logopedyczne z różnymi zwierzątkami, a zwłaszcza tymi domowymi. Zapraszam do zabawy!

  1. Kolorowanka ze zwierzętami domowymi – znajdź na obrazku wszystkie zwierzęta, nazwij je i pokoloruj. Dzieci młodsze naśladują również odgłosy tych zwierząt.

Kolorowanka

  1. Domy zwierząt domowych – ćwiczenie polega na połączeniu linią ilustracji zwierząt domowych z ilustracjami miejsc, w których one najczęściej przebywają. Po połączeniu można również budować zdania np. Pies mieszka w budzie. Rybka mieszka w akwarium. Kanarek mieszka w klatce.

Domy zwierząt

  1. Wycinanie z kotem i psem – poćwicz wycinanie prowadząc nożyczki do kota, a następnie do psa. Zwróć uwagę, jakie drogi do nich prowadzą.

Wycinanie

  1. Gimnastyka języka – zabawy rodzica z dzieckiem polegające na naśladowaniu ruchów narządów mowy. Usprawniają one ruchomość narządów mowy potrzebną do prawidłowej wymowy.

Gimnastyka języka

  1. Porównania – zwierzęta. Ćwiczenie to polega na wycięciu wszystkich zwierząt i etykiet z podpisami oraz odpowiednim dopasowaniu zwierzęcia do etykiety. Rodzic lub dziecko samo czyta np. sprytny JAK… i odnajduje wśród obrazków zwierząt odpowiedniego, który pasuje do tego określenia. Rozwijamy tym samym słownictwo dziecka, a także ćwiczymy gramatykę.

Porównania

To już wszystkie zabawy ze zwierzątkami, które dla Was przygotowałam. Zachęcam do skorzystania z nich i podzielenia się Waszymi efektami w postaci zdjęć pod adresem mailowym: weronik.krysztofiak@gmail.com