Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia"Jaskółka" w roku 2016/2017 21.11.2016 r.

21.11.2016 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym 2016/2017 spotkanie "Grupy Wsparcia Jaskółka" dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością z naszego przedszkola oraz innych placówek. Poniedziałkowy wieczór poetycko-muzyczny poświęciliśmy Markowi Grechucie - "Mała czarna z Markiem Grechutą". Chcieliśmy ocalić od zapomnienie jego nadzwyczajną twórczość, jego genialny talent i czarującą osobowość. Uznawany był za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Pozostawił dzieło, o którym można wypowiadać się nie inaczej niż z szacunkiem. W sentymentalną wędrówkę do "Krainy łagodności" zabrali nas podczas tego spotkania pani Angelika Kurzaj (mama absolwenta naszego przedszkola), która śpiewała piosenki M. Grechuty oraz uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, recytując wiersze poety. Młodzież przygotowały panie: Teresa Duczmal, Teresa Niemand. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy zadaniu i oddaliśmy niespotykane bogactwo nieśmiertelnej twórczości Marka Grechuty.

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję