Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia "Jaskółka" w roku 2015/2016 19.11.2015 r.

    Dnia 19.11.2015 r. w Publicznym Przedszkolu nr 11 im. „Calineczki” odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie Grupy Wsparcia „Jaskółka” dla rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, na które zostali zaproszeni po raz pierwszy rodzice ze wszystkich ostrowskich przedszkoli. Celem spotkania było wzajemne poznanie się rodziców, umożliwienie uczestnikom wymiany doświadczeń z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością oraz podzielenia się informacjami na temat form pomocy dziecku. Na spotkanie została zaproszona przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Jaskuła- mama chłopca z autyzmem, absolwenta naszego przedszkola. Pani Kasia przedstawiła własne odczucia ze współpracy z Grupą Wsparcia „Jaskółka”, a także zachęciła rodziców do przemyśleń na temat prowadzonych z dzieckiem terapii, jej ilości i przydatności. W atmosferze zabawy integracyjnej  i tańca St. Malo, obecne na spotkaniu mamy znalazły chwilę odprężenia i relaksu. Zaproponowano rodzicom nową formę aktywności Grupy Wsparcia „Jaskółka” jaką jest możliwość wypożyczenia literatury w Bibliotece Przedszkolnej Grupy Wsparcia „Jaskółka”. Rodziców zapoznano z regulaminem oraz spisem dostępnej literatury. Na zakończenie spotkania każda z mam otrzymała pamiątkowy folder oraz informacje dotyczące bieżących szkoleń organizowanych dla rodziców.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję