Spotkanie grupy wsparcia Jaskółki

We wtorek 17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia Jaskółka dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Tematem spotkania była akceptacja niepełnosprawności dziecka przez rodziców. Psychologiczne aspekty tej problematyki prowadziła psycholog Anna Wojtczak. Natomiast własnymi doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci z niepełnosprawnością, sposobami radzenia sobie z trudnościami podzieliły się panie Anna Smaga i Joanna Tomaszewska. Obie mamy poruszyły ważny wątek dotyczący tego,że rodzice w obliczu niepełnosprawności dziecka często czują się osamotnieni, bezradni, zagubieni w gąszczu informacji otrzymywanych od specjalistów u których  szukają pomocy. Pani Anna Smaga i Joanna Tomaszewska zaprosiły innych rodziców obecnych na spotkaniu aby dołączyli do działającego w Ostrowie Wielkopolskim Klubu Jim, który założyły właśnie z myślą o wzajemnym wspieraniu się rodziców dzieci niepełnosprawnych. Spotkanie było okazją do wymiany  doświadczeń, rodzice przedstawili własne obawy, trudności oraz wątpliwości z jakimi borykają się na co dzień. Nauczyciele i specjaliści przez cały czas spotkania służyli pomocą aby wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Rodzice mieli również możliwość wypożyczenia  specjalistycznej  literatury oraz zobaczenie  filmu związanego z tematyką spotkania. Spotkanie przebiegało  w miłej i przyjaznej atmosferze, mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa liczba rodziców dzieci niepełnosprawnych będzie mogła uzyskać wsparcie i pomoc podczas spotkań Grupy Wsparcia Jaskółka.