Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

"Calineczka pije mleko" 25.04.2018r.

W środę 25.04.2018 roku w ramach projektu „Calineczka pije mleko”, który ma na celu promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych dzieci z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w kolejnym  spotkaniu z Krówką Śmieszką. Tym razem gościem specjalnym był weterynarz P. Stanisław Kempa, który przedstawił krótką prezentację na temat „Ile żołądków ma krowa ”oraz omówił kolejne etapy przeżuwania przez nią pokarmu. Podczas spotkania dzieci miały możliwość przymierzenia prawdziwego weterynaryjnego fartucha. Krówka Śmieszka zaproponowała ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej w oparciu o wiersz „Krowa i mucha” oraz zgadywankę „Czy dany produkt jest z mleka?”. Na zakończenie dzieci otrzymały od Krówki Śmieszki gumę do żucia (Mambę) i wspólnie z nią uczyły się przeżuwania. Ten dzień wzbogacił dzieci w nowe doświadczenia oraz dostarczył wiedzy na temat nawyków żywieniowych krowy.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję