Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

„Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa. Cafe Muzeum” 03.04.2018r.

Przedszkolaki z grupy V dnia 03.04.2018r. udały się do Muzem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem wyprawy było zobaczenie ekspozycji multimedialnego muzeum 3D. Brukowane ulice, a przy nich kamienice, sklepy, zakłady i ich właścicieli - zapisanych na kartach miejskiej historii.Na parterze ostrowskiego ratusza spacerowaliśmy starymi ulicami miasta Ostrowa Wlkp. z początków XX wieku, zobaczyliśmy dawne i autentyczne sklepy, a także zasiedliśmy w starym kinie. Ta nietypowa ekspozycja ma elementy multimedialne o nazwie „Ulica Dawnego Miasta” oraz „Cafe Muzeum”. Dzięki stworzeniu rekonstrukcji starej ostrowskiej arterii dzieci odwiedziły zakład fryzjerski w stylu retro oraz w wielkoformatowym monitorze zobaczyli swoje odbicie w dowolnie wybranym stroju z epoki.Spacerowaliśmy muzealną ulicą, zaprojektowaną na wzór ostrowskiej ulicy z początku XX wieku.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały dawny Ostrów. Najatrakcyjniejsze dla nich było kino i projekcja filmu z tamtych lat w kolorze czarno-białym i bez głosu. Wycieczkę zakończyliśmy w „Muzeum Cafe”, gdzie obejrzeliśmy stary - oryginalny ekspres do kawy ustawiony na barze. Na półkach specjały sprzed lat, możliwość sprawdzenia jakie menu oferował dawny Hotel Europejski, o czym pisała prasa przed wiekiem i usiąść przy stoliku z ostrowskimi pisarzami, Gustawem Bojanowskim i Jadwigą Żylińską. Warto było wybrać się w tą klimatyczną podróż.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję