Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Konferencja "Nowe trendy w nauczaniu i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" 30. 05. 2014 r.

30.05.2014 nauczycielki Hanna Ograbek, Małgorzata Olejniczak – Hyla, Monika Pawlak wzięły udział w konferencji zorganizowanej przez Fundację „Promyk słońca” we Wrocławiu „Nowe trendy w nauczaniu i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ”. Program konferencji obejmował wiele ciekawych wykładów między innymi:
- Neurodydaktyka. Jak uczy się mózg i co z tego wynika;
- Dziecko ze specyficznym zaburzeniem językowym( SLI)- diagnoza, terapia, edukacja;
- Uczeń ze specyficznymi trudnościami w nauce a dostosowanie wymagań edukacyjnych: nadużycia, paradoksy, nieporozumienia oraz spotkanie z Panią Joanną Wroną Dyrektorem Departamentu Wspierania Szans Edukacyjnych MEN, która przedstawiła wyzwania i kierunki działań MEN dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.
Uczestnicy konferencji mieli także możliwość zapoznania się nowym projektem innowacyjnym „Innowacyjny model nauczania na odległość”, który zrealizowała Fundacja „Promyk słońca” w partnerstwie z Gminą Wrocław. Założeniem tego projektu jest kształcenie w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem platformy edukacyjnej.
Nauczycielki biorące udział w konferencji otrzymały certyfikat oraz szereg ciekawych materiałów.


Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję