Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Realizacja programu "Cała Polska czyta dzieciom"- czerwiec 2016 r.

W ramach realizacji programu "Cała Polska czyta dzieciom" w naszym przedszkolu został zorganizowany tydzień poezji D.Gellner.  Dorota Gellner jest artystką tworząca głównie dla dzieci. Pisarka ma w swoim repertuarze bajki oraz mnóstwo wierszy, opowiadań i rymowanek dla dzieci.

Grupa II

 W grupie II wiersz czytała Ciocia Eryka Wróblewskiego- Pani Małgosia wiersz pt " Portret wiosny" po czym dzieci wykonały prace plastyczne- własny portret.

Grupa III

Dzieci z grupy III odwiedziła babcia Klaudii Ławniczek, która przepięknie zadeklamowała wiersz tejże poetki pt "Bosa osa". a przedszkolaki wykonały kolorowe  ilustracje do tego wiersza, które zostały wystawione w kąciku prac plastycznych.

Grupa IV

W grupie IV wiersze przeczytała pani Katarzyna Jaskuła. Po wysłuchaniu dzieci wykonały ilustracje do wiersza pt "Piłka".

 

Grupa V

W grupie V wiersze Doroty Gellner czytała ciocia Kingi Mądrej.

Grupa VI

3 czerwca grupę VI odwiedziła babcia Mikołaja Danilczyka, która przeczytała nam wiersz Doroty Gellner  Piłka. Dzieci z uwagą wysłuchały jeszcze kilku wierszy z tomiku Deszczowy król wzbudzając ogólną wesołość.

Grupa VII

 W grupie VII 2 i 3 czerwca wiersze pisarki przeczytali nam  dziadek Marcela Gawła, Pan Stefan Glinkowski oraz babcia Mai Wawrowskiej, Pani Iwona Gosk

 

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję