Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Dzień Dziecka w roku szkolnym 2015/2016

Z okazji Dnia Dziecka nasi przedszkolacy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej 4 czerwca na Stanicy Harcerskiej przez Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 11 Renatę Zielińską oraz Radę Rodziców. Dzieci jako bilet wstępu otrzymały medal, na którym widniało siedem wyznaczonych pól. Pola te oznaczały stanowiska z konkurencjami, po wykonaniu których dziecko dostało pieczątkę. Po zebraniu wszystkich dzieci otrzymały figurkę Minionka oraz wylosowaną przez siebie nagrodę. Konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć przedszkolacy to:
- „witaminowy zawrót głowy”, gdzie dzieci rozpoznawały warzywa i owoce po dotyku, 

- „Gumisiowe skoki” – były to wyścigi w workach         

- „Mini koszykówka” – dzieci rzucały do celu,

- „Kukułcze jajo” – zadaniem dzieci było doniesienie na łyżce piłeczki od ping ponga,

- „Zaklęte kamyki” – przedszkolacy malowali swoje zaczarowane kamienie, 

 

-„Tygryskowe podskoki” – zadaniem było wykonanie podskoków na skakance,

 

 

-„ Trafiony – przewrócony” – zbijanie kręgli.                                                                           

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się łowienie rybek, balonowe figurki i kącik plastyczny, w którym dzieci zamieniały się w malarzy - artystów, za pomocą pędzla i farb tworzyły cuda. Dużo śmiechu i radości przysporzyło przeciąganie liny, tor przeszkód, bieg z balonem, kółko i krzyżyk, a także zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci miały pięknie wymalowane twarze. Chłopcy zamienili się w spidermanów, batmanów, tygrysy natomiast dziewczynki w motylki i kotki. Specjalnie dla naszych księżniczek zorganizowane było stanowisko „Wystrzałowe fryzury”. Dodatkową atrakcją był zamek dmuchany i kucyk. Nie mogło się także obyć bez wozu strażackiego, policyjnego i karetki pogotowia, odwiedzili nas również motocykliści. Przez całą zabawę towarzyszył nam klaun Czesio. Podczas imprezy odbył się pokaz tańca dziewcząt ze Studia Tańca True School oraz zumba. W celu posilenia się i zebrania sił można było poczęstować się kiełbaską z grilla, ciastem drożdżowym oraz upieczonymi przez rodziców muffinkami. Rodzice mieli także możliwość wypicia kawy lub herbaty. Dzięki słonecznej pogodzie i frekwencji rodziców wraz z przedszkolakami zabawa udała się na sto dwa!               

 

 

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję