Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Wycieczka do piekarni 21.04. 2016 r.

W dniu 21 kwietnia 2016r. przedszkolaki z grupy VII wraz z nauczycielkami odwiedziły piekarnię pana Ryszarda Janickiego. W piekarni przedszkolaki poznały na czym polega praca piekarza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały etapy powstawania chleba. Zadawały wiele ciekawych pytań np.

-        Jak długo piecze się chleb?

-        Ile chlebów mieści się w piecu?

-        Dlaczego panowie piekarze ubrani są na biało?

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili panowie piekarze. Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudził piec do wypiekania się chleba, który był bardzo duży, gorący i mieścił 80 bochenków chleba. Na koniec naszej wizyty w piekarni przedszkolaki dostały w prezencie świeżo upieczony: chleb, bułki i rogale, które zanieśliśmy do przedszkola.

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję