Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Światowy Dzień Zdrowia- 07.04.2016 r.

7 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia. Zorganizowano różne działania mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia.

 „Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy”- pod tym hasłem odbyły się pogadanki  i pokaz multimedialny. Starsze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia filmu z serii „Pascal Brodnicki zachęca dzieci i młodzież do zdrowego trybu życia”, a młodsze dzieci bajkę z serii „Poznajemy najzdrowsze warzywa na świecie - Ubu poznaje świat”. Z największym zaangażowaniem dzieci brały udział w międzygrupowym TURNIEJU WIEDZY O ZDROWIU, podsumowującym zdobytą wiedzę o zdrowym stylu życia, zdrowym odżywianiu , oraz wspólnym aerobiku do piosenki „Witaminki” z repertuaru zespołu Fasolki. Starsze dzieci wykonały prace plastyczne w grupach (wyklejanie obrazkami produktów spożywczych wnętrze konturów chłopca i dziewczynki), natomiast młodsze dzieci miały za zadanie wypełnienie konturu poznanych warzyw.

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję