Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu- 01.04.2016 r.

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest  Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. W naszym Przedszkolu od wielu lat prowadzone są działania terapeutyczne z dziećmi  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Funkcjonują oddziały dla dzieci z autyzmem, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju.W naszym Przedszkolu jak co roku obchodziliśmy  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody rozpoczęliśmy 1 kwietnia  rozdaniem niebieskich kokardek dzieciom i ich rodzicom oraz wykonaniem plakatu o autyzmie. Sale przedszkolne zostały udekorowane niebieskimi akcentami, a wszystkie przedszkolaki i panie aby przyłączyć się do akcji ubrani byli na niebiesko. Nasze przedszkolaki z grupy IV i  V wraz z nauczycielkami wzięły także udział w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Zespół integracji działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Fundacją JIM oraz naszym przedszkolem. Impreza odbyła się na STALI w Ostrowie Wielkopolskim,  hasłem przewodnim było „Bawimy się na niebiesko” i wszystkie zabawy związane były z kolorem niebieskim. W pikniku uczestniczyły dzieci ze  Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej nr 1, z Publicznego  Przedszkola nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej ze Słaborowic,  Zespołu Szkół z Odolanowa, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II.  

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję