Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Światowy Dzień Zespołu Downa 18.03.2016 r.

„21 marca – kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny!” Tego dnia obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Publiczne Przedszkole nr 11 im. „Calineczka” dołączyło do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa już 18 marca 2016 r. Na znak solidarności z osobami Zespołem Downa rankiem rodzicom wszystkich dzieci w przedszkolu przypięto dwie kolorowe skarpetki.  Rodzice otrzymali także broszurki, w których zostały zawarte informacje mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa. Natomiast dzieci w ten dzień miały założone dwie różne skarpetki, wysłuchały bajki pt. ”Dlaczego taka jestem„ oraz wykonały pracę plastyczną – wykleiły różnymi materiałami dwie skarpety.

Do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016 uczęszcza 4 dzieci z Zespołem Downa. Z dziećmi pracują oligofrenopedagodzy. Dzieci mają zapewnioną terapię psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną i rehabilitację ruchową.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję