Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Akcja „Uwolnij książkę” - Bookcrossing !! luty 2016

Po przedszkolu „Calineczki” wędrują...książki !!!

Akcja „Uwolnij książkę” - Bookcrossing !!

Serdecznie zapraszamy już po raz kolejny rodziców wraz z dziećmi do udziału w ogólnoświatowej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Pomysł nazwany z angielskiego bookcrossingiem przywędrował do Polski z Zachodu. Idea krążącej książki narodziła się w latach 80., w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, rozpowszechniona przez amerykańskiego programistę Ron Hornbakera. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

       W myśl tej idei nasze przedszkole zaprasza wszystkich rodziców wraz z dziećmi do włączenia się do akcji. W związku z tym w dniach od 15.02.-29.02. będzie można przynieść do przedszkola książki  z własnego zbioru ,które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym na korytarzu w przedszkolu. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem „Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, wpisać się na umieszczoną etykietę, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. 

        Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych ,że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

  Krok po kroku....czyli zasady naszej akcji :      

 1. Przynieś książkę którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.

  2. Książki będą zbierane w dniach od 15.02.-29.02.       

  3. Każda z książek zostanie opatrzona etykietą, na której każda chętna osoba, do której rąk   trafi poszczególna książka, będzie mogła wpisać swoje imię nazwisko. W ten sposób kolejna osoba, która zabierze tą książkę do domu, będzie mogła zobaczyć ile razy dana książka została „uwolniona”.     

  4. Dnia 16.02. rozpoczynamy „uwalnianie” zebranych książek. Wszystkie książki będą  wystawione na naszym bookcrossingowym  regale, na korytarzu, na pierwszym piętrze.  Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieść  z powrotem do przedszkola, odkładając ją na półkę a zabrać kolejną.      

  5. W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również został „uwolnione”. Książki te można zostawiać u nauczycieli  poszczególnych grup. 

Dziel się z innymi radością czytania !!!

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję