Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Projekt "Bohater Tygodnia" w grupie V cz.1 -15.10.2015r.

W roku szkolnym 2015/2016 grupa V wraz z nauczycielami (Danuta Nawrocka, Monika Grabaj, Piotr Szymczak - Mierzwiak) realizuje projekt pod hasłem "Bohater tygodnia". Celem kolejnej edycji projektu jest głównie: 
- wzajemna integracja i poznanie się rówieśników z grupy; dostrzeganie i akceptowanie różnorodności dzieci,
- rozwijanie umiejętności dokonywania autoprezentacji poprzez opowiadanie o sobie, swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach na podstawie wypełnionej przez dziecko wraz z rodzicami książki oraz  przyniesionych do przedszkola zabawek,
- wzmacnianie pozycji dziecka w grupie i dowartościowanie dzieci nieśmiałych i lękliwych poprzez korzystanie miedzy innymi z różnych przywilejów.
Dzieci ponadto będą uczyć się dzielić ulubionymi zabawkami oraz rozwijać umiejętność rysowania postaci ludzkiej podczas tworzenia portretu bohatera tygodnia. 

Pierwszym bohaterem tygodnia został Pawlicki Jakub. W tym tygodniu gościliśmy również w przedszkolu mamę Kuby, która przeczytała krótki list do syna oraz jego ulubioną książeczkę. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą muzyczno -ruchową "Pajączki", przeprowadzoną metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss.

 

 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję