Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Wakacje z H. CH. Andersenem

Wakacje z H. Ch.  Andersenem

 

Hans Christian Andersen urodzony 2 kwietnia 1805 r.w Odense, zmarł 4 sierpnia 1875 r. w Rolighed koło Kopenhagi – duński pisarz i poeta, najbardziej znany ze swej twórczości baśniopisarskiej.

Napisał ok. 150 baśni; niektóre są utworami oryginalnymi, inne powstały z inspiracji obcą literaturą, m.in. Księgą tysiąca i jednej nocy, wiele jest opartych na motywach ludowych. Do najbardziej znanych należą: Brzydkie kaczątkoŚwiniopasKsiężniczka na ziarnku grochu, Królowa śniegu, SłowikDziewczynka z zapałkamiNowe szaty cesarza,CalineczkaStokrotka. 

W naszym przedszkolu rozpoczął się dyżur wakacyjny. Będziemy wchodzić w baśniowy świat Andersena, w każdym tygodniu dzieci poznają jedną z jego baśni . Na zakończenie dyżuru będą konkursy, zagadki i pracę związane z tymi baśniami oraz wspaniałe nagrody. 

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję