Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Zebranie organizacyjne na rok szkolny 2018/2019

  Serdecznie Zapraszamy Rodziców

  na spotkanie

  organizacyjne dotyczące roku szkolnego 2018/2019,

  które odbędzie się w nowym budynku przedszkola

  przy ul. Olsztyńskiej 1

  w czwartek 30 sierpnia 2018 r.

   

  - o godzinie 17:00 zapraszamy rodziców

  dzieci z rocznika 2014, 2015, 2016

   

  - o godzinie 18:30 zapraszamy rodziców

  dzieci z rocznika

  2010, 2011, 2012, 2013

   

  ZAPRASZAMY!

 • Zaproszenie na spotkanie „Jak przetrwać rozstanie ….czyli o adaptacji dziecka w przedszkolu i nie tylko”

  Z A P R O S Z E N I E

  Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci, rozpoczynających

  we wrześniu 2018 przedszkolną przygodę na spotkanie:

  „Jak przetrwać rozstanie ….czyli o adaptacji dziecka

  w przedszkolu i nie tylko”,

  które odbędzie się 26 czerwca 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00

       w Publicznym przedszkolu nr 11 przy ul. Wolności 8

  W programie:

  - jak Rodzice (Mama, Tata) powinni przygotować się na rozstanie z Dzieckiem;

  - omówienie sposobów na zniwelowanie objawów lęku separacyjnego czyli co zrobić już teraz, żeby dziecko nie płakało we wrześniu,

  - prezentacja multimedialna,

  - Broszurki dla Rodziców, których dzieci po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola;

  -spis rzeczy potrzebnych dziecku w przedszkolu;

  - pytania i odpowiedzi

  - podanie terminu kolejnego spotkania.

  (prosimy o przyjście na spotkanie bez dziecka. Czas spotkania potrwa około godziny.)

 • Wystawa w Ostrowskim Centrum Kultury 21.06.2018r.

  21 czerwca dzieci z grupy I miały możliwość zwiedzenia wystawy w Ostrowskim Centrum Kultury, zorganizowanej po wernisażu: „Krajobraz sztuki niedorosłej. Sami o sobie”. Maluchy obejrzały prace dziecięcych pracowni plastycznych wykonane w roku szkolnym 2017/2018. Oprócz wystawy dzieci zwiedziły także cały budynek OCK, a zobaczyły: Dużą Scenę, widownię, pracownie plastyczne, Małą Scenę, garderoby, dowiedziały się po co i jak działa kurtyna oraz wielka konsola. Pobyt w Ostrowskim Centrum Kultury zrobił na dzieciach duże wrażenie. Za umożliwienie obejrzenia wystawy i zwiedzenie pomieszczeń OCK serdecznie dziękujemy pani Natalii- mamie Stasia z gr I.

 • Pożegnanie przedszkola 19.06.2018r. i 20.06.2018r.

  19 i 20 czerwca 2018r. odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w którym znalazły się wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec przedszkolaki zatańczyły Poloneza. Kończące edukację przedszkolną 6-latki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za wieloletnią współpracę, a ukochanym dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole. Powodzenia !

 • SPARTAKIADA 16.06.2018r.

  W sobotę na „Stali” odbyła się spartakiada przedszkolaków pod ekologicznym hasłem: „Przedszkolaki o ekologię dbają, bo swoje miasto kochają”. W spartakiadzie wzięło udział siedemnaście przedszkoli z naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła parada w trakcie której prezentowały się przedszkola, a następnie pokaz ekologicznych maskotek. Nasze przedszkole reprezentowała „Biolimeczka”, w którą wcieliła się Jagoda Hańćkowiak z grupy II. Po przejściu na wyznaczone stanowiska rozpoczęły się sportowe zmagania. Dzieci w czterech kategoriach wiekowych zmierzyły się w różnych konkurencjach. Dzięki spartakiadzie przedszkolaki rozwijają swoje zainteresowania sportem i wspaniale się bawią. W tym roku organizatorzy przygotowali również konkurencje sportowe dla rodziców, był to bieg „Stonogi” i przeciąganie liny. Nasze przedszkole dzielnie reprezentował pan Piotr Kudelski. Wszystkie przedszkolaki zatańczyły ekologiczny taniec. Wypuszczono w powietrze mnóstwo kolorowych balonów. Wszystkim zawodnikom wręczone zostały medale. Spartakiada sportowa przedszkolaków dostarczyła wielu emocji zawodnikom i kibicom.

 • IV Olimpiada Lekkoatletyczna dla Przedszkolaków 13.06.2018r.

  Dnia 13.06.2018 roku dwunastu przedszkolaków z grupy V wzięło udział w IV Olimpiadzie Lekkoatletycznej dla Przedszkolaków. Zmagania sportowe dla dzieci 4/6-letnich odbyły się na kompleksie sportowym Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Partyzanckiej. Przez trzy godziny rywalizowaliśmy z innymi przedszkolakami w trzech konkurencjach: biegu na 30m, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Wyniki były skrupulatnie obliczane i odnotowywane  przez sędziów. Na bazie tych rezultatów wyłoniono zwycięzców w poszczególnych  konkurencjach. Po startach indywidualnych  drużyny przedszkolne wzięły udział w biegu sztafetowym 4x50m. Po zakończonych zawodach najlepsi chłopcy i najlepsze dziewczęta zostały udekorowane medalami w poszczególnych  konkurencjach. I takim sposobem do przedszkola wróciliśmy z dwoma brązowymi medalami, bowiem Klaudia Krata zajęła 3 miejsce w biegu na 30m oraz Nina Maleszka zdobyła 3 miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową. Gratulujemy dziewczynkom wspaniałych wyników sportowych. Wszyscy mali sportowcy otrzymali medale oraz balony za uczestnictwo w Olimpiadzie. Dzieci, by uzupełnić kalorie dostały banany, pysznego wafelka oraz wodę.

 • Wycieczka do Wioski Indiańskiej 12.06.2018r.

  Dzieci z grupy V i VI 12.06.2018r. wybrały się na wycieczkę autokarową do Indiańskiej Wioski w Józefowie koło Chocza. Przeżyły tam wiele wspaniałych przygód. Przywitał ich sam szeryf wioski, z którym rozmawiali nie tylko w naszym ojczystym języku, ale także po angielsku. Największą atrakcją było pokonanie Indiańskiego Toru Przygód: Mostu Irokezów, Równoważni Szoszonów, Belki Apaczów, na końcu którego czekała Indianka i na ręce każdego z nas przystawiała stempelek. Wspólnie zatańczyliśmy taniec indiański przy ognisku. Otrzymaliśmy listy gończe, na którym dla upamiętnienia naszego pobytu widniało grupowe zdjęcie. Nadszedł i czas na wspólny posiłek; zjedliśmy pyszne kiełbaski z chlebkiem i dalej bawiliśmy się w Indiańskiej Wiosce. Po krótkim odpoczynku była przejażdżka dorożką. Wróciliśmy o czasie, późnym popołudniem, bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

 • Wycieczka Kolejką Turystyczną 12.06.2018r.

  Dnia 12.06.2018r. dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę Kolejką Turystyczną po swoim mieście. Oprócz zwiedzania Ostrowa dzieci miały okazję dotrzeć na „Piracki” plac zabaw znajdujący się na Piaskach Szczygliczka, na którym wesoło spędziły czas. Przejazd Kolejką Turystyczną był wielką atrakcją dla maluchów, a towarzysząca mu wesoła muzyka i radosne okrzyki sprawią, że ta wycieczka zagości w ich pamięci na długi czas.

 • "Calineczka pije mleko" 11.06.2018r.

  W poniedziałek 11.06.2018 roku odbyło się podsumowanie projektu „Calineczka pije mleko” realizowanego w ciągu całego roku szkolnego we wszystkich grupach wiekowych. Zorganizowano Quiz dla dzieci młodszych i starszych. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące mleka i jego przetworów oraz sposobu odżywiania i hodowli krów. Krówka Śmieszka podziękowała za aktywne uczestniczenie we wszystkich spotkaniach, przejawianie życzliwości w stosunku do zwierząt i troski o nie oraz zachęciła do dalszego picia mleka i spożywania mlecznych przetworów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w projekcie „Calineczka pije mleko”. W tym dniu  odbyło się także losowanie nagród za udział w konkursie z Gazetki Przedszkolnej nr 2 „Calineczka pije mleko”. Losowanie odbyło się spośród wszystkich losów wrzuconych do urny. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwały osoby wchodzące w skład Komisji Loterii „Calineczka pije mleko” dyrektor przedszkola Pani Renata Zielińska, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Daria Jackowska oraz Krówka Śmieszka.

  Nagrodę główną „Quiz zwierzęta” –gry interaktywne Firmy Clementoni oraz karty Piotruś wylosował Kacper Wawrzyniak z grupy V, natomiast nagrody dodatkowe układanki edukacyjne oraz karty Piotruś wylosowali: Mikołaj Herczak z grupy I, Igor Błach z grupy VII, Wiktoria Rauk z grupy VII, Dawid Wewiór z grupy V, Barbara Kycia z grupy VI oraz Gabriela Łukawska z grupy III. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

  GRATULUJEMY!!!

 • Gorączka złota 08.06.2018r.

  Dnia 8 czerwca 2018 roku zakończyliśmy w naszym przedszkolu akcję „Gorączka złota” organizowaną przez PCK , której podstawowym celem jest zbiórka monet 1,2 i 5 groszowych na szczytny cel , jakim jest zorganizowanie wyjazdu dzieci z najuboższych rodzin na wakacyjny wypoczynek.

  Serdeczne podziękowania dla Was rodzice i przedszkolaki za udział w akcji i zapełnianie skarbonek – słoików pieniążkami. Wkrótce dowiemy się ile zebraliśmy monet.

  Dziękujemy!

 • Wycieczka do Parku Przygód na Góreczniku 07.06.2018r.

  Dnia 7 czerwca grupa III i IV wybrała się na wycieczkę do Parku Przygód na Góreczniku. Dzieci na początek wzięły udział w Warsztatach Małego Piekarza, gdzie samodzielnie formowały z ciasta bułeczki, rogaliki, chlebek. Następnie uczestniczyły w programie "Nasza zagroda", podczas którego pani przewodnik pokazywała dzieciom zwierzątka i opowiadała na ich temat różne ciekawostki. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i mogły również nakarmić zwierzęta. Odwiedziły też "Chatkę Czerwonego Kapturka". Najprzyjemniejszą częścią wycieczki był chyba jednak Park Przygód, w którym dzieci jeździły kolejką, doiły krowę, zjeżdżały na Tyrolce ,bawiły się na dmuchanych zamkach ,oraz korzystały z dostępnych urządzeń na placu. Wyczerpane ,ale szczęśliwe wróciły na poczęstunek. Każde z dzieci otrzymało Certyfikat Małego Piekarza ,wypieczony własnoręcznie chlebek oraz inne gadżety. Był to wspaniały i słoneczny dzień !

 • Wycieczka na Piaski do Parku owadów 07.06.2018r.

  Dnia 7 czerwca 2018r. dzieci z grupy II i VII wybrały się na wycieczkę do Parku owadów znajdującego się na terenie ostrowskich Piasków. Wycieczka budziła duże zainteresowanie wśród dzieci już przed wyjazdem – jechać bowiem miały one tam autokarem. Po dojechaniu na miejsce dzieci zostały przywitane przez uśmiechniętą pszczółkę i zaproszone do zwiedzania Parku owadów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone w parku olbrzymie figury owadów i zgadywały, co to za owad. Nasze przedszkolaki nie bały się wcale tych ogromnych owadów i bardzo uważnie im się przyglądały. Najbardziej spodobały się dzieciom figury pająka i gąsienicy umieszczone na drzewach, które wyglądały jakby chciały zaraz zejść na ziemię. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć różnego rodzaju i kształtu ule oraz strój pszczelarza. Po zwiedzaniu Parku owadów dzieci odpoczęły, urządziły sobie pyszny wspólny piknik, spacerowały po Piaskach i pobawiły się na placu zabaw. Wycieczka minęła w przyjaznej, pełnej radości i zaciekawienia atmosferze, a dzieci pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.

 • Dzień Dziecka 30.05.2018r.

  Z okazji Dnia Dziecka nasi przedszkolacy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej 30 maja na terenie Publicznego Przedszkola nr 11. Dużym zainteresowaniem cieszyło się puszczanie baniek, straż pożarna oraz kucyki. Dużo śmiechu i radości przysporzyła zumba. Wszystkie dzieci miały pięknie wymalowane twarze. W przerwach między różnymi atrakcjami czekały na dzieci lody. To był dzień pełen wrażeń i radosnych przeżyć.

   

  Galeria zdjęć w linku poniżej:

  https://photos.app.goo.gl/qaEA2xCcLUsgCJN56

 • Wycieczka na Dworzec PKP

  Dnia 24 maja 2018r. dzieci z grupy VII odwiedziły ostrowski Dworzec PKP, aby zapoznać się ze specyfiką pracy na kolei oraz bliżej poznać zawody związane z koleją, takie jak maszynista, czy konduktor. Przedszkolaki zwiedziły perony oraz zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać czekając na pociąg. Duży entuzjazm wśród naszych przedszkolaków wzbudził widok przyjeżdżających i odjeżdżających pociągów. Dzieci miały okazję podziwiać także starą parową lokomotywę, której już nie możemy zobaczyć jadącej po torach. Na dworcu kolejowym dzieci kupiły bilet i jak podróżujący oczekiwały na dworcu. Na koniec wycieczki nasze przedszkolaki pomachały odjeżdżającym pociągom, a gdy pożegnały już wszystkie – same w bardzo dobrym humorze wyruszyły w podróż do przedszkola.

 • DZIEŃ MAMY I TATY - maj 2018

  W maju odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. To szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec dzieci wręczały swoim Rodzicom wykonane przez siebie upominki. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  grupa I

  grupa II

  grupa III

  grupa IV

  grupa V

  grupa VI

  grupa VII

 • Pożegnanie przedszkola 21.06.2017 i 22.06.2017

  21 i 22 czerwca 2017r. odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w którym znalazły się wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec przedszkolaki w języku migowym pokazały piosenkę pt. ”Ostatni raz” oraz zatańczyły Poloneza. Kończące edukację przedszkolną 6-latki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za wieloletnią współpracę, a ukochanym dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole. Powodzenia ! 

 • Konsultacje ze specjalistami 20.06.2017 r.

  Dnia 20 czerwca 2017 roku w naszym przedszkolu odbyły się konsultacje ze specjalistami (logopeda, pedagog, psycholog, rehabilitant) i wychowawcami grup, w celu przekazania informacji o aktualnym stanie zdrowia dziecka korzystającego z pomocy psychologiczno - pedagogicznej w przedszkolu. W spotkaniu uczestniczyło ośmioro rodziców, bardzo dziękujemy za przybycie.

 • Wizyta Policjanta 08.06.2017r.

  Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszym przedszkolu 08 czerwca 2017r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Pan Policjant ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.

 • Wycieczka na kort tenisowy 08.06.2017r.

  W czwartek 8 czerwca 2017r. dzieci z grupy IV odwiedziły korty tenisowe, gdzie spotkały się z trenerem tenisa, byłym mistrzem polskich juniorów w deblu z Rafałem Mikulskim. Przedszkolaki miały możliwość poznania podstawowych zasad gry jak również pobawić się na prawdziwych kortach. Spotkanie to sprawiło dzieciom wiele radości. Może któreś z nich zostanie mistrzem jak Agnieszka Radwańska? Życzymy im tego.

 • Wycieczka EKO KOLEJKĄ 07.06.2017r.

  Z okazji dnia Dziecka Rada Rodziców zorganizowała przedszkolakom 07 czerwca 2017r. przejazd eko kolejką. Kolejka poruszała się ulicami naszego miasta, dzięki czemu mieliśmy okazję podziwiać jego uroki. Przedszkolaki zwiedziły ostrowski Rynek i okolice, następnie udały się na Piaski Szczygliczka. Kolejka była dla dzieci wielką atrakcją, a wspaniałą podróż umilały im znane wszystkim piosenki. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

   

 • Spartakiada 03.06.2017r.

  W sobotę na „Stali”  odbyła się „Tęczowa spartakiada”, była to już X edycja spartakiady sportowej przedszkolaków. W spartakiadzie wzięło udział szesnaście przedszkoli z naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła „tęczowa parada” w trakcie której prezentowały się przedszkola. Po przejściu na wyznaczone stanowiska rozpoczęły się sportowe zmagania. Dzieci w czterech kategoriach wiekowych zmierzyły się w różnych konkurencjach.

  Poprzez zawody sportowe propagujemy idee olimpijskie oraz dzieci poznają zachowanie fair -play. Rodzice wzięli udział w przeciąganiu liny i wykazali się takim zapałem, że lina pękła. Była też zabawa przy muzyce i z chustą klanza. Wypuszczono w powietrze mnóstwo kolorowych balonów. Wszystkim zawodnikom wręczone zostały medale.

  Spartakiada sportowa przedszkolaków dostarczyła wielu emocji zawodnikom i kibicom.

 • Dzień dziecka 01.06.2017r.

  Z okazji Dnia Dziecka nasi przedszkolacy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej 01 czerwca na terenie Publicznego Przedszkola nr 11. Dużym zainteresowaniem cieszyło się łowienie rybek oraz dmuchany zamek. Dużo śmiechu i radości przysporzyło przeciąganie liny, zumba, tor przeszkód, mini szczudła a także zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci miały pięknie wymalowane twarze. Zorganizowane były różnorodne stanowiska z konkurencjami, po wykonaniu których dziecko dostało pieczątkę. Po zebraniu wszystkich pieczątek dzieci otrzymały wylosowaną przez siebie nagrodę.

 • Konkurs fotograficzny pt. „Przedszkolak poznaje przyrodę, czyli… patrzę, słucham, wącham, dotykam i smakuję.”

   

  https://www.youtube.com/watch?v=YmX20QCtBvw

  Szanowni Państwo w erze komputerów i 

  tabletów Wasze dzieci wiedzą jak w grze 

  komputerowej kursorem wyrwać marchewkę z 

  grządki, a potem wrzucić do koszyczka, ale czy 

  robiły to w realu? Dlatego zachęcam do 

  odkrywania wraz z dzieckiem wszystkimi 

  zmysłami (wzroku, węchu, słuchu, dotyku i 

  smaku) otaczającej nas przyrody.

                

  Regulamin konkursu fotograficznego

  1.W konkursie fotograficznym biorą udział dzieci z naszego przedszkola.

  2.Zdjecia ilustrujące poznawanie przyrody przez przedszkolaka robimy w czasie wakacji w różnym środowisku. Gotowe albumy przynosimy do przedszkola do ostatniego dnia września.

  3.Działy albumu:

  Na łące”

  W lesie”

   „Na wsi”

  W ogrodzie”

  Nad wodą”

  Na polu”

  Wspólne zabawy z rodzicami w otoczeniu przyrody”

  4.Szczegóły wykonania albumu:

  * Format albumu dowolny

  * Wykonanie albumu samodzielnie lub z pomocą osoby dorosłe (mile widziana współpraca z rodzicami)

  * Na stronie tytułowej prosimy o umieszczenie danych: imię, nazwisko dziecka, wiek oraz imię i nazwisko dorosłego             (2 osoby)

  5.Wykonawcy albumu, którzy spełnią wszystkie kryteria otrzymają wartościowe nagrody :).

  6.Jeden album, który uzyska największą liczbę głosów spośród Rodziców i dzieci otrzyma Super Nagrodę.

  7.Z wszystkich prac zostanie utworzona wystawa.

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.22

  Patryk był ostatnim bohaterem, ale wspaniale pełnił tę funkcję. Dbał o to aby każde z dzieci miało posiłek, sprawdzał czystość rąk swoich kolegów i miał ogromną satysfakcję, że pilnuje porządku w sali. Mama przyszła wraz z siostrą Patryka Natalką i przeczytała ulubioną bajkę o Martynce.

   

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.21

  Ania, opowiadając o sobie ,pokazała jak piecze ciastka, zamienia się w córkę wodza wikingów oraz jak zadbała o mamę w zakładzie fryzjerskim. Na zaproszenie przyszli oboje rodzice i pomogli nam wszystkim stworzyć bajkę w oparciu o obrazki. Tata Ani nagrał i zmontował opowieść o królewnie, a mama przeczytała list do córeczki. Na zakończenie każdy poczęstował się ciastkami upieczonymi przez Anię.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.20

  Nikodem był bardzo szczęśliwy dowiadując się, że będzie bohaterem, wszystkich o ty powiadamiał. Opowiadał o sobie, poprosił o wspólne zdjęcie z Tomkiem i bardzo dzielnie pełnił dyżur, a zaproszona mama przeczytała bajkę o Jasiu Fasoli i uczesała chętne dziewczynki.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.19

  Konstancja zaprezentowała książkę i umiejętności baletowe, a mama przeczytała wybraną przez dzieci książkę oraz zademonstrowała mikroskop, pod  którym każdy mógł obejrzeć w powiększeniu np. kroplę wody. 

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.18

  Oskar przedstawił swoją rodzinę i opowiedział o  pasji jaką jest piłka nożna, a zaproszona mama pokazała nam jak wykonać kwiatka z kuli styropianowej i cekinów. Wszystkie dzieci  wykonały prace samodzielnie.

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.15

  Antoś był bardzo dumny, że został wylosowany. Dużo radości sprawiało mu dyżurowanie, ale największą radość okazał opowiadając swoją bogato przygotowaną  książkę i kiedy odwiedziła nas mama. 
 • Wystawa pod hasłem "Pamiątki z PRL".

   

   

  W dniach od 01. 07. - 04. 07. 2014 r.

  zapraszamy Państawa wraz z dziećmi na

  wystawę pod hasłem "Pamiątki z PRL" z

  prywatnych zbiorów absolwenta naszego

  przeszkola Roberta Jańczaka. Otwarcie

  wystawy o godz. 14:00 01. 07. 2014 r.

  Serdecznie zapraszamy, wysatawa będzie

  czynna w godzinach od 13:00 do 16:00.

 • Opłata za czerwiec.

  OPŁATA ZA CZERWIEC


  Proszę o odbiór książeczki opłat z kwotą za czerwiec
  w dniach 3 lipca 2014 (czwartek) i 4 lipca 2014 (piątek)
  od godz. 7.00 do 18.00 w sekretariacie przedszkola.
  W następnych dniach od 7.00 do 15.00.
  Opłata powinna znaleźć się na koncie przedszkola do 15 lipca  2014 r. 
  Potem naliczane będą odsetki.

  Dziękuję.


  Dziękuję.

 • Zakończenie roku szkolnego 17. 06. 2014 r.

  17 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tegoroczną uroczystość obchodziło 71 absolwentów naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Pani dyrektor rozpoczynając całą uroczystość powitała przybyłych gości: Sekretarza Miasta pana Andrzeja Baraniaka, proboszcza Parafii Świętego Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim księdza Pawła Kostrzewę, przedstawicieli Rady Osiedla „Śródmieście” panią Teresę Kruczkowską i panią Stanisławę Nowak, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pana Grzegorza Graczyka oraz przedstawicieli rady rodziców naszego przedszkola. 
  Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu starszaków. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki zespołu Abba pt.: „Mamma Mia”, taniec do utworu P. Rubika pt.: „Niech mówią, że…”, angielski taniec „Specnerin”. Następnie zaprezentowały się dzieci z grup integracyjnych, które pięknie wykonały taniec do piosenki pt.: „Biedronki”. Po wykonaniu tańców, które zostały nagrodzone gromkimi brawami od publiczności, dzieci zaprezentowały umiejętność posługiwania się językami obcymi. Piosenkę pt.: „Guten Tag” wykonały dzieci uczęszczające na zajęcia z języka niemieckiego, natomiast dzieci uczęszczające na język angielski zaprezentowały piosenkę pt.: „Pinokio” w angielskiej wersji. Rodzice oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć również inscenizację pt.: „Wakacje”, piosenkę M. Jeżowskiej pt.: „Dłonie”, inscenizację pt.: „Małpa w kąpieli”, podczas której dzieci zaprezentowały umiejętność posługiwania się językiem migowym, „Marsz Radeckiego” oraz poloneza w wykonaniu naszych starszaków. Wielu przeżyć i wzruszeń dostarczyła prezentacja multimedialna pt.: „Wspomnienia z przedszkola”. 
  W przewie między występami dzieci otrzymały dyplom ukończenia przedszkola, który wręczała pani dyrektor oraz upominek w postaci książki pt.: „Dobre maniery Cecylii Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada” od przedstawiciela rady rodziców.
  Po specjalnych podziękowaniach i oficjalnym zakończeniu uroczystości przez panią dyrektor na naszych absolwentów czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez młodszych kolegów z przedszkola. Dzieci wręczyły drewniane, ręcznie malowane kwiatki, aby ich starsi koledzy o nich nie zapomnieli i miło wspominali czas spędzony w przedszkolu. Na zakończenie uroczystści zaprosiliśmy wszystkich Gości i Absolwentów do kącika miętowo-cytrynowego, gdzie czekały orzeżwiająco-słodkie niespodzianki. Szczególnie gorąco dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 G. Graczykowi za pomoc i udostępnienie sali gimnastycznej na naszą uroczystość.


   

   

   

 • Choć gardełko nie jest zdrowe, lubię lody śmietankowe 16. 06. 2014 r.

  „ Choć gardełko nie jest zdrowe, lubię lody śmietankowe…”
  Ola powiedziała Ani, Ania powiedziała Zosi… i tak wieść o przepysznych lodach rozeszła się po całym przedszkolu. Dlatego grupa II wraz ze swoją wychowawczynią Iwoną Król postanowiła wybrać się w poniedziałek 16 czerwca do owej lodziarni, gdzie panowała serdeczna i przepyszna atmosfera.


   

 • Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece 12. 06. 2014 r.

  Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece. Dnia 12 czerwca dzieci z grupy III wraz z panią Joanną Matysiak odwiedziły bibliotekę dziecięca przy ulicy Królowej Jadwigi. Przedszkolaki miały okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki publicznej, zmierzyć się z zagadkami dotyczącymi bohaterów rożnych bajek, ponad to dzieci sprawdziły swoje umiejętności podczas rozwiązywania rożnych łamigłówek na tablicy interaktywnej, a na koniec wszyscy przeglądali bardzo interesujące książki przyrodnicze, encyklopedie dla dzieci, a także kolorowe i atrakcyjne bajki. To było fantastyczne przedwakacyjne spotkanie, wszystkie dzieci zgodnie potwierdziły, że do biblioteki jeszcze wrócą. Trzymamy za słowo!


 • Dzień Mamy i Taty 09.11. i 12. 06. 2014 r.

  GRUPA VI

  W poniedziałek 09. 06. o godz. 15:30 w gr. VI odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom piosenki, wierszyki i tańce. Dla rodziców przygotowane były konkursy, które przysporzyły wszystkim dużo zabawy i uśmiechu. Dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane własnoręcznie upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

   GRUPA V

   

   

 • Odwiedziny w sklepie zoologicznym 11. 06. 2014 r.

  Do Afryki to za daleko, ale egzotyczne zwierzęta można spotkać także u nas. Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy VII, które 11 czerwca wraz ze swoimi nauczycielkami odwiedziły sklep zoologiczny. Bacznie przyglądały się małym gryzoniom i kolorowym rybką, ale największe wrażenie na przedszkolakach wywarł wąż, którego można było dotknąć i pogłaskać.


   

 • Maluszki odwiedziły lodziarnię 06. 06. 2014 r.

  6 czerwca Maluszki odwiedziły lodziarnię p Ilony i Jana Skawińskich. Obejrzały prces produkcyjny, mogły samodzielnie obsłużyć automat do lodów no i oczywiście skosztować. Smacznego.

   

 • Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych 30. 05. 2014 r.

  Dnia 30 maja 2014 dzieci z grupy V uczestniczyły w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka. Dzieci brały udział w różnych zabawach sportowych, mogły sprawdzić swoją skoczność, celność, m.in. na torze przeszkód i na trampolinie, a ponadto również zaobserwować, jak świetnie radzą sobie dzieci niepełnosprawne z tej szkoły w kolejnych konkurencjach. Trudy zmagań z przeróżnymi dyscyplinami sportu urozmaicały uczestnikom liczne atrakcje, takie, jak stoisko z origami, koło szczęścia, malowanie twarzy, itp. Przygotowano także słodki poczęstunek dla dzieci.


   

 • "Książka naszym przyjacielem" 16. 05. 2014 r.

  "Książka naszym przyjacielem"- wiedzą o tym przedszkolaki z grup VII, które wraz z nauczycielkami odwiedziły w piątek 16 maja Bibliotekę Publiczną im Rowińskiego w naszym mieście. Mogły przejżeć zbiory biblioteczne i wysłuchać ciekawostek o książkach z ust pani bibliotekarki. Olbrzymia ilość książek zrobiła na małych czytelnikach nie lada wrażenie.

   

   

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Papierowe Cuda".

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Papierowe cuda" – III miejsce Dorotki Smółki.

  "Akademia Dziecięcej Twórczości" w Krakowie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem: PAPIEROWE CUDA. Celem konkursu było ukazanie możliwości wykorzystania papieru, jako środka inspiracji i źródła bogactwa pomysłów w tworzeniu różnorodnych prac plastycznych, w tym nowatorskich technik plastycznych oraz wykorzystania origami płaskiego i przestrzennego, w celu wymiany wzajemnych innowacyjnych doświadczeń, a przede wszystkim promowaniu talentów dzieci. Na konkurs nadesłano 72 prace, w tym 58 płaskich i 14 przestrzennych z 37 przedszkoli z różnych regionów Polski, wykonanych pod opieką 55 nauczycielek. Prace nadesłano m.in. z Wieliczki, Lublina, Słupi, Kołczygłów, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Cerekwi, Zabrza, Giżycka, Poznania, Legnickiego Pola, Helenowa Drugiego, Sosnowca, Chełma, Olsztyna, Warszawy, Drawska i Sośniowic oraz punktu przedszkolnego w Sątopach. Konkurs został rozstrzygnięty 30 kwietnia 2014r. W skład Jury oceniającego prace weszli:
  - Pani Małgorzata Konopka - Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 152 w Krakowie
  - Pani Dorota Stępień - Nauczyciel - współorganizator konkursu
  - Pani Dorota Janicka - Nauczyciel - współorganizator konkursu  
  - Pan Robert Halik - Wydawca Bliżej Przedszkola
  - Pan Piotr Serafin - Przewodniczący Rady Dzielnicy XV
  - Pan Janusz Pasik - Przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 152
   Jury oceniało prace w następujących kategoriach: I - prace płaskie dzieci 5 i 6 - letnich, II - prace przestrzenne dzieci 5 i 6 - letnich. Oceniając prace Jurorzy kierowali się trzema kryteriami: oryginalnością, wrażeniem artystycznym i pomysłowością; zgodnością z wymogami regulaminu; samodzielnością i estetyką wykonania.  Według podsumowania punktacji przyznanej przez Jurorów na szczególne uznanie i prestiżowe miejsca zasłużyły prace wykonane przez następujące przedszkolaki: W kategorii prac płaskich dzieci 5 i 6-letnich:
  I miejsce - praca nr 7
  Patrycja Krakowiak z Przedszkola Samorządowego nr 110 w Krakowie pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Biela i Karoliny Kubaty
  II miejsce - praca nr 30
  Kasia Suder z Przedszkola Samorządowego nr 96 "Pod Świerkami" w Krakowie pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Kluz-Strzępki
  III miejsce - praca nr 16
  Dorota Smółka z Przedszkola nr 11 im. Calineczki z Ostrowa Wielkopolskiego pod kierunkiem nauczycielki: Marty Kornaszewskiej

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Dzień Dziecka w Zespole Szkół Usługowych 30. 05. 2014 r.

  Dzieci z grupy IX wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Motyl dzień dziecka spędziły na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowych. Drużyna "ośmiorniczek" podjęła sportową rywalizację z nieco starszymi zawodnikami ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Dzieci startowały w różnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli w-fu: wyścigi rzędów z boją, skok w dal, toczenie piłki kijem hokejowym, przeciąganie liny itp. Nie było przegranych i wygranych, liczyła się dobra zabawa, której w tym dniu nie brakowało. Organizatorzy zadbali również o to, aby małym zawodnikom nie zabrało sił i energii. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek i zdrowe koktajle przygotowane ze świeżych owoców i warzyw. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zawodach sportowych oraz słodki upominek.


 • Spartakiada 31. 05. 2014 r.

   W sobotnie przedpołudnie 31.05.2014, na stadionie przy ulicy Kusocińskiego odbyła się SPARTAKIADA ,,ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO” z udziałem 19 przedszkoli Ostrowa Wielkopolskiego, które reprezentowały 14 dyscyplin sportowych uprawianych w naszym mieście. Barwna parada dzieci i zaproszonych gości rozpoczęła zmagania sportowe. Nasze przedszkolaki dumnie maszerowały z flagami symbolizującymi lotnictwo a wspierał ich swoją osobą pan ROBERT FABIAŃSKI uprawiający dyscyplinę sportu modelarstwo lotnicze z Klubu Sportowego ,,Aeroklub Ostrowski”. Dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych dostosowanych do swojego wieku. Następnie cała drużyna ,,Calineczki” zatańczyła z kolorową chustą animacyjną. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i zdrowe przekąski. Natomiast rodzice mocno zaangażowali się nie tylko w kibicowanie swoim pociechom, ale także przedstawiciel tatusiów wziął udział w konkurencji przeciągania liny. Nauczycielki przebrane za postacie Zdrojka i Pastusia częstowały kibiców siedzących na trybunach pachnącymi jabłkami. Piękna pogoda i sportowa zabawa wprowadziła wszystkich w bardzo radosny nastrój.   

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję