Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Wycieczka do pałacu Bagatela 28.05.2018r.

  Dnia 28 maja dzieci z grupy V i VI wraz z nauczycielkami udały się autokarem do pałacu Bagatela w Czekanowie. Bagatela to osada leśna na wschód od Ostrowa, leżąca na lewym brzegu Ołoboku, w sołectwie Czekanów. Po dotarciu na miejsce Pani Kasia oraz Pan Lech opowiedzieli dzieciom krótko o dwustuletniej historii pałacu. Po ciekawostkach jakie dzieci usłyszały poszliśmy na spacer po parku. Zwracaliśmy uwagę na rosnące w nim drzewa oraz krzewy, m.in.: dęby, klony, sosny, brzozy, kasztanowce, graby, modrzewie, cisy. Po części dydaktyczno-krajoznawczej nadszedł czas na wyczekiwany przez dzieci relaks oraz zabawy na świeżym powietrzu. Odbył się więc m.in. mecz w piłkę nożną zabawy tematyczne, gry i zabawy na placu zabaw. W przerwie czekał na nas słodki poczęstunek. Wycieczka była bardzo udana.

 • XIX Konkurs Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży 27.05.2018r.

  Dnia 27 maja nasze przedszkole wzięło udział w XIX Konkursie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży o Puchar Starosty Ostrowskiego. Naszymi reprezentantami były dzieci z grupy III oraz IV , które wystąpiły pod nazwą "Migające przedszkolaki". Podczas występu dzieci przedstawiły piosenkę "Mały miś jest głodny" w języku migowym. I udało się !!! Zdobyliśmy pierwsze miejsce ! To duże wyróżnienie dla nas i motywacja do dalszej nauki języka migowego.

 • XIII przegląd teatrów przedszkolnych „Teatralki” 24.05.2018r.

  W dniu 24 maja dzieci z grupy VI wzięły udział w XIII przeglądzie teatrów przedszkolnych „Teatralki”. Zaprezentowały inscenizację wiersza J. Tuwima "Rzepka". Organizatorem prezentacji było Publiczne Przedszkole nr 10 we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki urozmaiconemu repertuarowi, bogatemu w różne formy twórczości teatralnej, mogliśmy zobaczyć różnorodne przedstawienia. Wszyscy mali aktorzy zostali wyróżnieni dyplomami i drobnymi upominkami.

 • Konkurs Plastyczny pt. "Ilustracja z bajki"

  Dnia 9 maja Brayan Jonas z grupy VII reprezentował Nasze przedszkole w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Ilustracja z bajki", połączonym z wystawą rozpoczynającą się wernisażem w Galerii 33.Każdy uczestnik miał wykonać pracę plastyczną w formie A3, dowolną techniką. Brayan bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykleił kolorowym papierem oraz bibułą swoją ulubioną postać z bajki "Pszczółkę Maję". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Galerii 33. Za swoją piękną pracę Brayan został nagrodzony wspaniałymi upominkami oraz dyplomem.

 • Dzień Dziecka 2018

  W związku z obchodami Dnia Dziecka 30 MAJA parking przedszkolny będzie zamknięty.

  Za utrudnienia przepraszamy!

 • Konkurs „Migające Przedszkolaki” 17.05.2018r.

  W czwartek 17 maja odbył się w naszym przedszkolu konkurs z języka migowego „Migające Przedszkolaki”. W konkursie wzięły udział dzieci z grup, w których od września realizowany jest program „Język migowy – pobaw się z nami migowymi znakami” (II, III, IV, V, VI).                  Zadania do wykonania wcale nie były proste. Zawodnicy musieli migać różne słowa np.: zwroty grzecznościowe, dni tygodnia, zwierzęta, zawody, środki lokomocji, zabawki, kolory. Uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie, przełamali swoją tremę i nieśmiałość, a ich wiedza i umiejętności posługiwania się językiem migowym były nagradzane gromkimi brawami. W jury zasiadała pani Dyrektor Renata Zielińska, pani Małgorzata Herczak - Wojtaszek przedstawiciel Rady Rodziców, pan Paweł Czeszak. W trakcie obrad jury dzieci zaśpiewały i zamigały piosenkę „Misiu głodny”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cicho-sza” w Niedźwiedziu 16.05.2018r.

  W związku z realizacją projektu „Calineczka pije mleko”, 16 maja 2018 roku dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cicho-sza” w Niedźwiedziu. Celem naszej wyprawy było poznanie krowy jako pożytecznego zwierzęcia, zapoznanie z egzotycznymi i domowymi zwierzętami przebywającymi w Mini Zoo oraz przejawianie w stosunku do zwierząt życzliwości i troski o nie. Przemierzając alejki ogrodu przedszkolaki oglądały z bliska mieszkańców zoo i obserwowały ich tryb życia: strusie, lamy, alpaki, jaki tybetańskie, zebu karłowate, bawoły, skunksy, wiele ras bażantów, kur ozdobnych, gęsi i kaczek i wiele innych. Z wielkim zaciekawieniem dzieci przyglądały się zachowaniu makaków, pawia, wielbłądów, i różnych gatunków egzotycznych ptaków, oraz kangurom. Podczas wycieczki był także czas na słodką przekąskę oraz zabawy na placu dla dzieci. Panująca tam domowa i przyjacielska atmosfera sprzyjała wypoczynkowi. Mamy nadzieję, iż bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Radości było co nie miara! Pogoda nam dopisała, dlatego wspominamy wycieczkę bardzo miło.

 • Cykl spotkań bajkoterapeutycznych cz 3. 16.05.2018r.

  16 maja grupa IV odwiedziła Bibliotekę Publiczną nr 7 w Ostrowie Wkp gdzie odbyły się już ostatnie zajęcia z cyklu bajkoterapii z bohaterskim słoniem ELMEREM, czyli sympatycznym, zabawnym, kolorowym Słoniem w kratkę, ulubieńcem wielu dzieci. Zawsze ma ciekawe pomysły i doskonale zna się na żartach i dlatego też nie sposób się z nim nudzić. W tym dniu spotkała dzieci wielka niespodzianka ponieważ Elmer pojawił się w bibliotece i przygotował dla dzieci wiele fajnych i ciekawych zabaw m.in. z chustą animacyjną. Gdy zabawy dobiegły końca przedszkolakizabrały się do wykonania, przygotowanego dla nich zadania. Każde dziecko otrzymało podobiznę Elmera, którą należało wykleić kolorowymi kwadracikami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, efekty wielkich starań można obejrzeć na wystawie w Publicznej Bibliotece nr 7 w Ostrowie Wlkp. Serdeczne podziękowania dla Pani Renaty Szymańskiej za wspaniale i ciekawie przeprowadzony cykl zajęć bajkoterapeutycznych.

 • Wizyta w salonie fryzjerskim 10.05.2018r.

  10 maja 2018 roku, przedszkolacy z grupy V ,korzystając z zaproszenia pani Agnieszki – mamy Filipa z grupy VII wybrali się do salonu fryzjerskiego ,,Salon Urody” w Ostrowie Wielkopolskim. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom na czym polega praca fryzjera oraz pokazała wszystkie potrzebne do tej pracy akcesoria. Przedszkolacy mieli również okazję zobaczenia w jaki sposób myje się głowę oraz obcina włosy. Niezapomnianym przeżyciem było także siadanie na regulowanym fotelu, którym można było jeździć, niczym na karuzeli wkoło, w górę lub w dół, przeglądając się jednocześnie w olbrzymich lustrach oraz leżeć na specjalistycznym fotelu do zabiegów twarzy. Dzieci były zadowolone z takiej wycieczki, od tej pory już żaden przedszkolak nie będzie się obawiał wizyty w salonie fryzjerskim.

 • Wizyta u zegarmistrza 10.05.2018r.

  Dzieci z grupy V wraz z paniami udały się w czwartek, tj. 10.05.2018r. do Zakładu Zegarmistrzowskiego przy ulicy Rynek, aby poznać bliżej ciekawy, ale niestety ginący już zawód zegarmistrza. Pan Zegarmistrz w interesujący sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca. Dzieci miały okazję obejrzeć różne rodzaje zegarków, poznać ich działanie. Obejrzały także narzędzia, którymi naprawia się zegary. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, dzięki czemu mogły poszerzać swoją wiedzę. To była bardzo ciekawa wizyta. Dziękujemy za gościnność i uprzejmość Pana Zegarmistrza.

 • Lekcja wychowania fizycznego w SP nr 1 09.05.2018r.

  Na te zajęcia nie mogliśmy się już doczekać. W środę 09.05.2018r. wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1, w której dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Kubicy oraz klasy III A mogliśmy zasmakować prawdziwej lekcji z wychowania fizycznego.
  Celem spotkania była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, czego z pewnością nie zabrakło. Wszyscy zostali zwycięzcami. Zarówno goście jak i gospodarze wyszli z zajęć zadowoleni i zmęczeni. Przedszkolaki podziękowały swoim starszym koleżankom i kolegom,które prowadziły lekcję i służyły im pomocą, a na końcu razem zjedli pyszne cukierki. Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci niespodziankę, każdy przedszkolak otrzymał naklejkę oraz plan lekcji.
  Dzieci świetnie się bawiły i chętnie powtórzą taką lekcję. Bardzo mocno jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie w organizację lekcji Pani Agnieszce Kubicy oraz klasie III A.

 • Wizyta w gabinecie stomatologicznym 09.05.2018r.

  W dniu 09.05.2018r dzieci z grup IV wybrały się do gabinetu stomatologicznego Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej a także skontrolowała zęby dzieci. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy.

 • Dzień Mamy i Taty - maj 2017

  W maju odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. To szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec dzieci wręczały swoim Rodzicom wykonane przez siebie upominki. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  grupa I

  grupa II

  grupa III

   

  grupa IV

  grupa VII

 • Wizyta w piekarni 30.05.2017r.

  W dniu 30 maja 2017 r. dzieci z grupy VII wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni pana Ryszarda Janickiego mieszczącej się przy ul. Kolejowej w Ostrowie Wlkp., gdzie zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa.

  Przedszkolaki, podczas wycieczki, miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa.

  Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi drożdżówkami i chlebkiem, które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich, a które dzieci zabrały ze sobą do domu.

 • Wizyta u dentysty 29.05.2017r.

  „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też 29 maja 2017 roku wybraliśmy się z wizytą do gabinetu stomatologicznego , który mieści się w Medycznym Studium Zawodowym przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

  Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Na koniec każdy przedszkolak osobiście przekonał się, na czym polega praca stomatologa. Bardziej odważne przeszły kontrolę stanu zdrowia zębów, mogły nawet dotknąć i zobaczyć jak działają narzędzia dentystyczne.

  Odtąd już nikt nie obawia się wizyty u dentysty, gdyż kojarzy się nam z miłymi stomatologami i wesołą atmosferą.

   

 • Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej 24.05.2017

  Dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami wybrały się w środę 24 maja na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się wozom strażackim i ich wyposażeniu. Dowiedziały się także na czym polega praca strażaka. Mogły również na własne oczy zobaczyć szybką reakcję strażaków na ogłoszony alarm. Może w przyszłości sami zostaną strażakami?.

   

 • Wycieczka do salonu optycznego 22.05.2017

  22 maja 2017 roku przedszkolaki z grupy VII wraz z wychowawczyniami panią Marysią i Dominiką odwiedziły salon optyczny „Doktor Wzrok” przy ulicy Kolejowej, w ramach tematyki tygodnia „Poznajemy różne zawody”.

  Dzieci zapoznały się i dowiedziały się na czym polega praca optometrystki pani Sylwii, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o swojej pracy pokazując dzieciom różne ciekawe przyrządy optyczne. Starszaki mogły poprzymierzać okulary przeciwsłoneczne o różnych kształtach i kolorach. A że zbliża się lato i dużo słońca, dowiedziały się jak chronić i dbać o swój wzrok.

 • Cykl spotkań ze Strażą Miejską

  16 marca 2017r. przedszkolaki miały zajęcia z pracownikiem straży miejskiej pt. „Kim jesteśmy- zapoznanie z zawodem”. Pracownica straży miejskiej opowiadała dzieciom o swojej pracy, pokazywała niezbędne przedmioty potrzebne w pracy, dzieci opisywały wygląd munduru.

  W dniu 5 kwietnia 2017 dzieci kolejny raz spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak zachowywać się wobec nieznajomych psów, jaką pozycję przyjmować gdy pies zaatakuje. Wszyscy już wiemy, że – nie należy drażnić, męczyć, prowokować psów, nie patrzeć im prosto w oczy ,nie uciekać przed psem i nie zabierać mu jedzenia.

  18 maja odbyło się ostatnie spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej pt. ”Obcy –niebezpieczny” Omawiana podczas zajęć tematyka dotyczyła "spotkań z nieznajomymi", by wykształcić wśród najmłodszych właściwe reakcje na oferty nieznajomych dorosłych i poinstruować dzieci o konieczności zachowania ostrożności przy udzielaniu informacji o charakterze osobistym.

 • Wycieczka do parku 12.05.2017

  W dniu 12.05.2017 r. przedszkolaki z grupy II udały się na wycieczkę do parku miejskiego, w celu obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Dzieci świetnie się bawiły, obserwowały kwitnące drzewa i kwiaty, słuchały śpiewu ptaków.

   

 • Wycieczka do Parku "w poszukiwaniu owadów" 11.05.2017

  11 maja dzieci z grupy III wybrały się do Parku w poszukiwaniu owadów. Na zajęciach w terenie przedszkolaki bawiły się w detektywów. Miały niezbędny sprzęt – lupę do poszukiwań małych mieszkańców naszego parku miejskiego. Biedroneczki w kropeczki, pszczółki w paseczki, mrówki, ślimaki i inne owady to właśnie szukały tego dnia przedszkolaki. Nie obyło się również bez zabaw na świeżym powietrzu.

 • Projekt " Mądre bajki z całego świata"

  W trzecim tygodniu marca każda z grup realizowała projekt „Mądre bajki z całego świata”. Nasze przedszkolaki poznały różne kraje m.in. Madagaskar, Ugandę, Gruzję oraz Kambodże , gdzie do każdego kraju była przypisana bajka .

  Bajki te stwarzają szansę, by wprowadzić dzieci w świat wartości, które są życiowymi drogowskazami kształtującymi zachowania i postawy ludzi. Te wartościowe bajki mówią o tym, co dla nas najważniejsze i najcenniejsze: o miłości, dobru, mądrości, rozwadze, uczciwości i wytrwałości. O odwadze, zaufaniu, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, życzliwości, umiejętności współpracy i współdziałania. Pozwalają dzieciom zrozumieć, że nie można budować własnego życia na krzywdzie i niesprawiedliwości.

  Wszystkie informację oraz bajki do ściągnięcia dostępne są na stronie: http://kulczykfoundation.org.pl/bajki

   

 • Z wizytą w księgarni 11.05.2017

  O tym, że książka jest źródłem wiedzy wiedzą nawet przedszkolaki . Dlatego też dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami wybrały się do księgarni, by zapoznać się z nowymi pozycjami książkowymi. Najbardziej zainteresowały je bajki, które przyciągały kolorowymi okładkami. Kto wie, może w przyszłości sami będą twórcami bajek i opowiadań dla dzieci.

 • Konkurs „Migające Przedszkolaki” 10.05.2017

  W dniu 10 maja 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się trzecia edycja konkursu języka migowego „Migające Przedszkolaki”. W konkursie wzięły udział dzieci z grup: II, III, IV, V, VI, VII. Natomiast w komisji zasiedli: 

  • pani Jolanta Maćkowiak – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu,
  • pan Paweł Czeszak – tata naszego przedszkolaka,
  • pani dyrektor Renata Zielińska,
  • pani wicedyrektor Hanna Ograbek.

  Zadania dla uczestników były wyświetlane na tablicy multimedialnej. Każde dziecko losowało zestaw i migało 3 wskazane słowa. Każda grupa przygotowała transparenty i pompony, dzielnie kibicując swoim kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nie zabrakło tez wspólnej zabawy językiem migowym przy wspólnym miganiu piosenek.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy

  do dalszych zabaw językiem migowym ;)

   

   

   

   

   

   

   

 • MajOSTaszki 6-07.05.2017r.

  W dniach 6 i 7 maja obchodziliśmy święto naszego miasta „MajOSTaszki”. Nasze przedszkole uczestniczyło w „MajOSTaszkach”  w sobotę  7 maja i zajmowało stoisko „gry i zabawy”, (przy którym najmłodsi mogli zaprezentować swoje umiejętności m. in. w rzutach do celu, łowieniu rybek czy układaniu puzzli), przygotowane przez zespół nauczycieli biorących udział w imprezie.

  Na terenie Zielonej Przystani został ustawiony „Poziomkowy Ogród”, w którym na scenie prezentowali się ostrowscy: przedszkolacy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Nasze przedszkole reprezentowali przedstawiciele grupy VI, którzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, w podróż po Europie. Zespół akrobatyczny „Calineczka” zaprezentował tańce tj.:

  Krakowiak

  Can Can

  Walc wiedeński

  Był to dzień pełen niesamowitych przeżyć i wrażeń, który z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych dzieci.

   

   

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu MZO 06.05.2017

  6 maja na Piaskach Szczygliczka podczas MajOSTaszków odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pt. „Ostrów odpady segreguje – smog ustępuje”.

   

  W kategori uzbieranych kartoników po sokach

  zajęliśmy III miejsce.

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom wraz z dziećmi za udział w majostaszkowym konkursie ekologicznym.

   

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

   

  Zaprasza na XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie uskrzydla ! "

   

  Już po raz piętnasty Fundacja "ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom" organizuje w pierwszym tygodniu czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach  trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku, święto to, jest obchodzone pod hasłem "Czytanie uskrzydla". Nasze przedszkole również bierze udział w tej akcji. Przez cały tydzień wszystkie dzieci w przedszkolu będą zapoznawały się z wierszami pani Doroty Gellner. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału jedną osobę z rodziny dziecka (wujek, ciocia, babcia lub dziadek),aby przybył do naszej placówki i przeczytał wybrany przez siebie wiersz. Po wysłuchaniu wiersza, dzieci wykonają prace  plastyczne nawiązujące do jego treści.

  Chętne osoby prosimy o zgłoszenie grupy do nauczycieli do  01.06.2016 r.środy do godz. 9.00.

         Serdecznie zapraszamy

             do udziału !!!

                           Wybór wierszy D.Gellner:

   

  Piłka

  Po cichutku, po kryjomu,
  Wyskoczyła piłka z domu.
  Hop! Hop! W górę! W dół!
  Przeskoczyła świata pół.
  Zatrzymała się pod płotem,
  Zatańczyła z burym kotem.
  Hop! Hop! Raz i dwa!
  Obudziła złego psa!

  Gdzie jest teraz? Pośród kaczek.
  Kaczki kwaczą: kto tak skacze?

  Ale piłka dalej zmyka.
  Patrzcie! Wpadła do kurnika.
  Hop! Hop! W górę! W dół!
  Przestraszyła stado kur!

  Gdy odpocząć chciała chwilę,
  Siadły na niej dwa motyle.
  Każdy z nich pomyślał tak:
  - Jaki duży, piękny kwiat!

  Biała koza, białą nóżką
  potoczyła piłkę dróżką.
  Pędzi piłka w stronę wiadra.

  Bęc! Do zimnej wody wpadła!

  - Oj! Do licha! - rzekła brzydko -
  chcę do domu! I to szybko!
  Choć nie miała wcale nóg,
  Przeskoczyła - hop! - przez próg.
  Zatrzasnęła z hukiem drzwi
  i pod łóżkiem grzecznie śpi.

  Szły raz myszy...

  Szły raz myszy na wycieczkę.
  Szaroburym szły sznureczkiem.
  Nagle pierwsza zapiszczała:
  - Ja bym skwerek zwiedzić chciała!
  Ja bym chciała zwiedzić skwerek,
  bo na skwerku leży serek!
  Patrzcie! W serek wbiła ząb -
  nikt już jej nie ruszy stąd!

  Druga mysz zmęczona sapie:
  Muszę sprawdzić coś na mapie.
  Ale co to? W mapie dziury?!
  Ktoś mi z mapy wygryzł góry,
  dwie doliny oraz rzeczkę!

  Więc jak mam iść na wycieczkę?
  Też zostanę na tym skwerku.
  Mój ząb też się zmieści w serku.

  W końcu wszystkie tu zostały,
  chociaż plany inne miały.
  Z apetytem zjadły serek,
  resztki mapy na deserek
  i pisnęły: - Fajnie było!
  Blisko, ładnie, bardzo miło,
  tanio było też szalenie...
  No i świetne wyżywienie!!!

  Bosa osa

  Do miasteczka osa wpadła
  i na środku rynku siadła.
  Przywitały ją oklaski:
  - Jaka ładna! W żółte paski!

  - W talii cienka jest jak osa,
  lecz – niestety – całkiem bosa!
  - Tu są buty na straganie!
  - Zaraz coś znajdziemy dla niej!

  - Jakieś piękne pantofelki,
  odpowiednie dla modelki!
  Może białe lub niebieskie?
  Ale osa takich nie chce.

  Może w kratkę! Może w kropki?
  Są w sam raz na osie stopki.
  Ale osa głową kręci
  i na żadne nie ma chęci.

  Nagle słychać osie wrzaski:
  - Ja chcę mieć buciki w paski!
  Jak mi takich nie przyniosą
  Będę dalej latać boso!

  Grusza

  Stoi w polu dzika grusza.Cała Polska 
  Nigdy z miejsca się nie rusza.
  Stoi, jakby w ziemię wrosła.
  Ciągle sprawdza, czy urosła.

  Na spacery też nie chodzi,
  mówi, że jej spacer szkodzi,

  a jak się jej znudzi stanie,
  to usiądzie gdzieś na sianie!

 • GRUPA VII Dzień Mamy i Taty 27.05.2015 r.

  "Święto mamy i taty" to ważny dzień w życiu rodziny. Dlatego też w środę  27 maja 2015 r.  dzieci z grupy VII zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z tej okazji. Były wiersze i piosenki, prezenty własnoręcznie zrobione przez dzieci i wspólne zabawy. Na koniec rodzice mogli pogawędzić przy  kawie i słodkim poczęstunku.

   

 • GRUPA VIII Dzień Mamy i Taty 27.05.2015 r.

  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to wyjątkowa okazja, której towarzyszą emocje, śmiech,  i duma z pociech. Wszyscy rodzice z dużą ciekawością oglądali program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci swoje umiejętności prezentowały przez taniec, recytację wierszy i śpiew piosenek- za co otrzymały ogromne brawa. Po zakończeniu części artystycznej, dzieci wręczyły Rodzicom prezenty i wspólne ucztowali przy słodkim poczęstunku.

 • GRUPA II Dzień Mamy i Taty 26.05.2015 r.

  26 maja  do naszego przedszkola przybył cyrk Psik Figielek. Bileterki wpuszczały publiczność po uprzednim okazaniu zaproszenia, a kto zapomniał biletu (byli tacy) miał do wykonania ćwiczenia, aby się wkupić w łaski pań Nikoli i Laury. Klaun Ryku i Dyrektor Mikołaj powitali wszystkich zebranych, wspaniałych  gości. Popis dali żonglerzy, linoskoczkinie z parasolkami, klauni, dzicy ludzie, czarodziej i oczywiście konie oraz lwy. Wszyscy artyści w ten sposób uczcili swoich wspaniałych rodziców.

 • II Spotkanie Absolwentów 11.05.2015 r.

  11 maja 2015 roku w Publicznym Przedszkolu nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się Spotkanie Absolwentów dzieci z niepełnosprawnościami. W uroczystości udział wzięli absolwenci wraz z rodzicami, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego p. Marlena Maląg, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim p. Beata Serbakowska, z-ca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim p. Dorota Misterska oraz p. Małgorzata Mielcarek ze Stowarzyszenia UŚMIECH, a także nauczyciele z grup integracyjnych przedszkola. Spotkanie byłych przedszkolaków rozpoczęło się od pokazu tańców przygotowanego przez ich młodszych kolegów – dzieci z grupy III. Specjalnie na tę okazję nauczyciele z grup integracyjnych przygotowali mnóstwo wesołych i ciekawych zabaw. Spotkaniu po latach towarzyszyły radosne wzruszenia i niekłamany entuzjazm. Na zakończenie absolwenci otrzymali pamiątkowe kubki i dyplomy. Mamy nadzieję, że podczas następnego spotkania, będziemy wspominać nasze przedszkole w jeszcze większym gronie.

 • Co piszczy w trawie 11.05.2015 r.

  Co piszczy w trawie?- mogą nam powiedzieć dzieci z grupy VII, które w poniedziałek 11 maja   wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego, by bliżej  przyjrzeć się roślinom i owadom mieszkającym na wiosennej łące. Wizyta przedszkolaków nie umknęła uwadze dzikim kaczkom, które wygrzewały się w promieniach majowego słońca.

 • Wycieczka do Kliniki Ort - Medica 15.05.2015 r.

  Dnia 15.05. wybraliśmy się na wycieczkę do Kliniki Ort-Medica, która mieści się przy ul.Brzozowej. Zostaliśmy tam zaproszeni przez rodziców jednej z naszych koleżanek z grupy. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają poszczególne sale i w jaki sprzęt są zaopatrzone. Udaliśmy się także na salę w której odbywają się zajęcia z fizjoterapii. Mama Julki, pani Ola  bardzo szczegółowo opisała nam swoją pracę jaką wykonuje na co dzień. Wykonywaliśmy także różne ćwiczenia, świetnie się przy tym bawiąc.Mogliśmy zobaczyć jak działa aparatura, która pomaga w leczeniu różnych schorzeń a także przyjrzeć się jak  przygotowywany i zakładany jest gips w przypadku złamania ręki.. Na zakończenie czekał na nas przygotowany przez panią Olę  słodki poczęstunek. Wracaliśmy do przedszkola pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy!

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.14

  Nataniel wraz z Mikołajem pełnił dyżur  nie tylko w sali, ale również w łazience. Zaproszona mama przeczytała książeczkę ,a potem ze względu na zainteresowania naszego bohatera wspólnie graliśmy na kastanietach.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.13

  Tomek dowiadując się o wybraniu go bohaterem nie ukrywał, że bardzo jest zadowolony , by nie powiedzieć przeszczęśliwy. Bardzo pilnie pełnił rolę dyżurnego i pomagał przy asystowaniu nauczycielkom. Był Bardzo Ważnym Bohaterem, który uwielbia swoją "aaśkę" i ukochanego misia. Zaproszona mama przeczytała dzieciom ulubioną książkę  "Scooby Doo".

   

 • Wycieczka do księgarni 08.05.2015 r.

  Wycieczka do księgarni 08.05.2015 r.

  W piątek 8 maja dzieci z grupy V wraz z opiekunami odwiedzili księgarnię. O magicznym świecie książek opowiedziała w bardzo ciekawy sposób pani sprzedawczyni. Dzieci zainteresowane były zwłaszcza literaturą dziecięca i książkami z barwnymi ilustracjami. Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać gdy ktoś im czyta, wiedzą również jak należy dbać i obchodzić się z książkami.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.12

  Hubert dzielnie zaprezentował swoją książkę przygotowaną w domu wraz z najbliższymi. Opowiedział o swoich ulubionych kolegach i zabawach, a zaproszona  mama zaprezentowała przedszkolakom dobre maniery czytając książkę pod tym samym tytułem.

   

   

 • Podziękowania za przekazanie 1%

   

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim

  rodzicom,

  którzy  przekazali  1 %

  swojego  podatku na

  rehabilitację dzieci

  z naszego przedszkola.

     

 • Zajęcia w bibliotece

  Przedszkolak i książka. Podczas odpoczynku poobiedniego zauważyłam duże zainteresowanie dzieci słowem pisanym. Idąc tym torem zaprosiłam moich przedszkolaków wraz z p. Renatą Szymańską na zajęcia o uczuciach do biblioteki. Dzieci wysłuchały z dużym zaciekawieniem bajki o kurczaku i jego strachu przed lisicą. Dzięki temu mali słuchacze mogli identyfikować się z bohaterem bajki. Największe jednak zadowolenie sprawiło dzieciom samodzielne przeglądanie książek.
 • Konferencja "Nowe trendy w nauczaniu i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" 30. 05. 2014 r.

  30.05.2014 nauczycielki Hanna Ograbek, Małgorzata Olejniczak – Hyla, Monika Pawlak wzięły udział w konferencji zorganizowanej przez Fundację „Promyk słońca” we Wrocławiu „Nowe trendy w nauczaniu i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ”. Program konferencji obejmował wiele ciekawych wykładów między innymi:
  - Neurodydaktyka. Jak uczy się mózg i co z tego wynika;
  - Dziecko ze specyficznym zaburzeniem językowym( SLI)- diagnoza, terapia, edukacja;
  - Uczeń ze specyficznymi trudnościami w nauce a dostosowanie wymagań edukacyjnych: nadużycia, paradoksy, nieporozumienia oraz spotkanie z Panią Joanną Wroną Dyrektorem Departamentu Wspierania Szans Edukacyjnych MEN, która przedstawiła wyzwania i kierunki działań MEN dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.
  Uczestnicy konferencji mieli także możliwość zapoznania się nowym projektem innowacyjnym „Innowacyjny model nauczania na odległość”, który zrealizowała Fundacja „Promyk słońca” w partnerstwie z Gminą Wrocław. Założeniem tego projektu jest kształcenie w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem platformy edukacyjnej.
  Nauczycielki biorące udział w konferencji otrzymały certyfikat oraz szereg ciekawych materiałów.


 • Dzień Mamy i Taty 26.28 i 29. 05. 2014 r.

  GRUPA I

  Dzieci z grupy I zaprosiły swoich rodziców do Tajemniczego ogrodu. Dziewczynki zatańczyły taniec rosyjski "Rozkwitające kwiaty", chłopcy opiekowali się pięknymi margaretkami podczas poleczki , a na zakończenie wszystkie mamy zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia w podarowanych kwiatowych opaskach.


  GRUPA IV

  GRUPA VII

  "Dzień mamy i taty" - to ważne święto dla całej rodziny. Z tej okazji 28 maja dzieci z grupy VII zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na krótki program artystyczny i wspólne zabawy. Nie mogło też zabraknąć prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci, które sprawiły ogromną radość mamie i tacie.



  GRUPA VIII

  GRUPA IX

  GRUPA II

   

 • XIX Wojewódzki Festiwal piosenki Przedszkolaków "Czerwonak 2014" 27. 05. 2014 r.

  27.05.2014 roku w Wysocku Wielkim odbył się XIX Wojewódzki Festiwal piosenki Przedszkolaków „Czerwonak 2014”. Solistką reprezentującą nasze przedszkole była Olga Jeziorek z grupy V, która zaśpiewała piosenkę „Papuga z dziobem na kłódkę”. Uczestniczce konkursu towarzyszył zespół taneczny w składzie Maria Dembska, Anna Hyla oraz Sonia Mikołajczyk. Organizatorem eliminacji powiatowych był Gminny Ośrodek Kultury w Ostrowie Wielkopolskim zs. w Wysocku Wielkim, a koordynatorem całego przedsięwzięcia Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.


 • "Żonkile niosą nadzieję" 25. 04. 2014 r.

  „Żonkile niosą nadzieję”

  W niedzielę 25.05.2014 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w „Korowodzie Żonkili” , który zorganizowany został przez Hospicjum Św. Józefa i miał na celu zachęcić wszystkich do niesienia pomocy potrzebującym, a w szczególności ludziom zmagającym się z chorobą nowotworową. Dzieci przemaszerowały w przepięknych strojach żonkili z Rynku do Domu Katechetycznego Parafii św. Antoniego, gdzie w auli odbył się koncert przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej w Ostrowie wielkopolskim oraz uczniów III LO, LOSO i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Podczas spotkania odbyło się podsumowanie konkursu na „Strój Żonkilowy”, w którym wzięli udział: Zuzanna Żurawka, Klaudia Cieluch (grupa V), Maja Pękacz i Olga Maciejewska (grupa IV), Marcel Spigiel  i Sylwia Pawlak (grupa III) oraz Iga Szymczak-Mierzwiak i Amelia Łuczak ( z grupy II), która zajęła II miejsce w konkursie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do niesienia pomocy potrzebującym.

   

 • Warsztaty teatralne 20. 05. 2014 r.

  20 maja 2014 dzieci z grupy IV wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury na warsztaty teatralne, które poprowadził Pan Dariusz Kępiński. Warsztaty miały na celu pobudzenie wyobraźni, integrację dzieci w grupie oraz rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, zwłaszcza sztuką teatru. Podczas spotkania dzieci miały okazję choć na chwilę stać się aktorami, wcielać się w rozmaite role, odgrywać scenki darmowe oraz pantomimiczne. Zabawa w teatr sprawiła dzieciom wiele radości. Zapraszam do zobaczenia galerii zdjęć.



 • Wizyta w bibliotece

  Kolejna wizyta przedszkolaków z grupy IV w bibliotece dzieciecej

  Bajki towarzysza dziecku od najmłodszych lat. Rozwijają wyobraźnię dziecięcą, mają ogromny wpływ na kształtowanie cech osobowości dziecka. Wiek przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na kształtowanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grupy IV chętnie odwiedzają Bibliotekę Dziecięcą filia nr 7, tym razem starszaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach biblioterapeutycznych oraz zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru dostępnego w bibliotece.


 • Spotkanie "Jaskółki" 19. 05. 2014 r.

  Dnia 19 maja br. po raz kolejny odbyło się spotkanie ,,Jaskółki” dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Tym razem wśród zaproszonych gości zawitali do nas fizjoterapeuci: Piotr Duczmal oraz Anna Guździoł. Podczas spotkania zainteresowani wysłuchali ciekawej prezentacji multimedialnej na temat rozwoju integracji sensorycznej oraz zapoznali się z rozmaitymi ćwiczeniami doskonalącymi m. in. koordynację ruchową, które mogli przećwiczyć pod okiem fachowców, a następnie wykonywać w domu ze swoim dzieckiem. Zgromadzeni goście mieli okazję nauczyć się dwóch znaków języka migowego: dzień dobry i do widzenia. Na koniec spotkania uczestnicy zostali zapoznani z masażem taktylnym, który również mogą wykonywać swoim pociechom w domu.


 • Konkurs "Wiosenny zwierzaczek cudaczek" 15. 05. 2014 r.

  Dnia 15 maja 2014 r. w Publicznym Przedszkolu nr 8 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Wiosenny zwierzaczek cudaczek." Nasze przedszkole reprezentowała Julia Frąszczak z grupy III. Na początek, tuż przed przystąpieniem do działań plastycznych, od jednego z jurorów 2013; leśnika pana Łukasza Kidziaka, uczestnicy konkursowych zmagań mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach leśnych. Po tym jakże interesującym wprowadzeniu, nadszedł czas na pracę artystyczną. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały do swej dyspozycji kartonowe pudełka, kolorowy papier oraz wiele różnorodnych materiałów z surowców wtórnych. Z tych właśnie niecodziennych materiałów, wykazując się niczym nie ograniczoną pomysłowością i własnymi umiejętnościami plastycznymi, przedszkolacy wykonywali tytułowe zwierzaki cudaki. Efekt tych działań przerósł oczekiwania jurorów, wprawiając ich w niekłamany podziw. Nic więc dziwnego, że wszystkie dzieci biorące udział w konkursie za swoją twórczą pracę otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.


 • Teatralki 15. 05. 2014 r.

  15 maja dzieci z grupy Maluszków wzięły udział w IX Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych Teatralki. Zaprezentowały inscenizację wiersza D. Gellnerowej "Goście". Dzięki swojej otwartości i spontaniczności zyskały ogromną sympatię organizatorów i publiczności. Pierwszy występ na scenie teatralnej okazał dobrą zabawą.


   

   

 • Wycieczka do Parku Miejskiego

  Czy wiosna na dobre zagościła u nas? Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy VII, które wraz z nauczycielkami M. Gruszczyńską i M. Olejniczak- Hyla wybrały się w czwartek na wycieczkę do Parku Miejskiego. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się budkom lęgowym umieszczonym na drzewach okrytych zieloną szatą liści. Przyciągnął ich również zapach kwitnącego bzu, a także kaczki dumnie kroczące nad brzegiem stawu. Nie było już wątpliwości- wiosna zagościła już u nas na dobre.


 • Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego 06. 05. 2014 r.

  Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

  Dnia 6 maja 2014 grupa IV wraz z wychowawczynią Joanna Matysiak, wybrała się do ostrowskiego muzeum, aby obejrzeć wystawę pt. „W kuchni babuni”. Mieliśmy okazję zobaczyć tam fragment życia codziennego mieszkańców dawnego Ostrowa.  Dowiedzieliśmy się jak kiedyś prano, prasowano, co to jest „dusza” w żelazku, jak wyglądała kiedyś łazienka, albo lodówka oraz w jaki sposób wykonywano masło. Bogaci w wiedzę historyczną oraz nowe doświadczenia zjechaliśmy windą na parter ostrowskiego Ratusza i udaliśmy się do przedszkola.


 • MajOstaszki - W Poziomkowym Ogrodzie 11. 05. 2014 r.

  MajOstaszki – W Poziomkowym Ogrodzie.

  W tym roku na parkingu przy Urzędzie Miasta przy współpracy wszystkich ostrowskich przedszkoli powstał „Poziomkowy Ogród” pełen niespodzianek dla najmłodszych milusińskich . Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję miło spędzić czas na wspólnej zabawie. Atrakcji nie brakowało: duże rodzinne gry planszowe,  zabawy z chustą klanzy, rysowanie kredą na asfalcie, papierowe cuda- czyli tworzenie różnych form papierowych techniką orgiami, malowanie twarzy, balonowe figurki, gigantyczne bańki mydlane oraz niesamowite sztuczki cyrkowe. W rolę klaunów wcieliły się nauczycielki naszego przedszkola: Joanna Matysiak oraz Marta Kornaszewska ,a także rodzic jednego z naszych dzieci – pan Marcin Kędzięrski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za niesienie uśmiechu na dziecięcych twarzach i  pomoc w zorganizowaniu zabaw cyrkowych dla dzieci.


 • X rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Calineczce

  1 maja 2014 roku obchodziliśmy 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.  Z tej okazji 30 kwietnia 2014 roku dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kolorze niebiesko – żółtym. W tym dniu podczas zajęć dydaktycznych nauczyciele grup starszych przekazali przedszkolakom podstawowe  informacje dotyczące Unii Europejskiej, dzieci poznały państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz ich stolice, hymn ,,Oda do radości”, walutę oraz flagę Unii Europejskiej. Na zakończenie odbył się pochód przedszkolaków z flagami wokół Rynku, dzieci wspólnie z nauczycielami zaśpiewały hymn Unii Europejskiej.



  NASZE PRACE

 • Konkurs Ekologiczny 'Podróż z Ekoludkiem" 24. 04. 2014 r.

  Dnia 24.04.2014r. dzieci z grupy V – Olga Jeziorek i Olgierd Gawroński – reprezentacja naszego przedszkola, brały udział w VIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym – „Podróż z Ekoludkiem” pod hasłem "Ekologicznie jemy, zdrowo żyjemy”.  Konkurs był zorganizowany w plenerze i składał się z 3 części – wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i higieny ciała, pracy plastycznej – zilustrowanego przepisu na zdrową potrawę i zawodów sportowych. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach, podczas których wykazały się wiedzą ekologiczną oraz wyzwalały dziecięcą kreatywność. Podczas konkursu wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Sałatka jarzynowa”. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę oraz wszyscy zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. W komisji konkursowej zasiedli: Pani Ewa Kasperek Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Pani Beata Rybka przedstawiciel Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”S.A., Pani Małgorzata Krzyżanek dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 13 oraz Pani Renata Jarosz dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14 ”Maluszek”.


   

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję