Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  https://przedszkola-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/

  Harmonogram Rekrutacji do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2018/2019

  Dzień godz. Etap rekrutacji
  od do
   29 stycznia 4 lutego
  08:00 Uruchomienie systemu NABO. Wprowadzanie ofert przedszkoli (bez możliwości rejestracji wniosków).
  5 lutego 28 lutego 08:00 Publikacja ofert na stronie dla rodziców
  Kontynuacja edukacji przedszkolnej
  20 lutego 28 lutego w godz. pracy placówki Dostarczanie przez rodziców wniosków dotyczących kontynuacji edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym. Wprowadzanie w placówkach informacji do systemu.
  Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
  1 marca 31 marca od 10:00 Uruchomienie systemu rekrutacyjnego. Wypełnianie elektronicznego wniosków przez rodziców
  1 marca 6 kwietnia 8:00 - 14:30 Składanie przez rodziców do przedszkoli pierwszego wyboru podpisanych wniosków o przyjęcie dziecka.
  1 marca 11 kwietnia w godz. pracy placówki Potwierdzanie złożenia wniosków w programie NABO przez placówki
  11 kwietnia do zakończenia całego porcesu rekrutacji zasadniczej w godz. pracy placówki Prace Komisji Rekrutacyjnych (sprawdzanie dokumentów, obliczenia rekrutacji...)
  13 kwietnia   od 10:00 Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  16 kwietnia 19  kwietnia 8:00 - 14:30 Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. (podpisywanie umów)
  20 kwietnia   od 10:00 Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych
  Procedura odwoławcza
  23 kwietnia 30 kwietnia w godz. pracy placówki Możliwość wystąpienia rodzica do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  1 maja 7 maja Termin, w którym Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  8 maja 14 maja Czas na wniesienie przez rodzica odwołania do dyrektora placówki od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej
  15 maja 21 maja Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej placówki służy skarga do sądu administracyjnego
  Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych
  21 maja 30 maja od 10:00 Uruchomienie w systemie rekrutacyjnym możliwości rejestracji wniosków o przyjęcie na wolne miejsca
  21 maja 31 maja 8:00 - 14:30 Złożenie podpisanego wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej
  21 maja 31 maja w godz. pracy placówki Potwierdzanie złożenia wniosków w programie NABO przez placówki
  1 czerwca do zakończenia całego procesu rekrutacji uzupełniającej w godz. pracy placówki Prace Komisji Rekrutacyjnych (sprawdzanie dokumentów, obliczenia rekrutacji...)
  4 czerwca   od 10:00 Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  4 czerwca 7 czerwca 8:00 - 14:30 Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. (podpisywanie umów)
  8 czerwca   od 10:00 Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych
  Procedura odwoławcza
  12 czerwca 19 czerwca w godz. pracy placówki Możliwość wystąpienia rodzica do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  20 czerwca 22 czerwca Termin, w którym Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  23 czerwca 29 czerwca Czas na wniesienie przez rodzica odwołania do dyrektora placówki od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej
  30 czerwca 7 lipca Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej placówki służy skarga do sądu administracyjnego
 • "V Karnawał z piłką” w SP nr 1

  W środę 31 stycznia bieżącego roku 12 dzieci z grupy VI wraz z nauczycielką Kingą Paczkowską uczestniczyły w spotkaniu sportowym dla przedszkolaków „Jedynka dzieciom – V karnawał z piłką”, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Przedszkolaki pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego  oraz zaproszonych sportowców  mogli poczuć się jak uczestnicy wielkich zawodów sportowych. Dzieci próbowały swoich możliwości w kozłowaniu piłką, pokonywaniu slalomów, toru przeszkód, a także wykonywały rzuty do kosza. Po zakończeniu spotkania wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz zdrowe pyszne przekąski.

 • Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi 31.01.2018r.

  Dnia 31.01.18r. dzieci z grupy V oraz ich panie uczestniczyły w zabawie karnawałowej, która została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Królowej Jadwigi. Przedszkolaki na ta okoliczność własnoręcznie przygotowały maski karnawałowe, w których bawiły się podczas balu. Zabaw była przednia, bowiem znane i skoczne kawałki muzyczne wprawiły grupę i panie w niesamowitą zabawę. W przerwach przygotowano konkurencje sprawnościowe, w których nasze dzieci chętnie rywalizowały z inny. A na koniec słodka niespodzianka w postaci pysznego lizaka.

 • Konkurs piosenki zimowej pt. „Dzwonią dzwonki sań” 30.01.2018r.

  W dniu 30.01.2018r. na scenie Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Salezjanek odbył się Konkurs piosenki zimowej pt. „Dzwonią dzwonki sań”. Reprezentantką naszego przedszkola była Maja Kowalczyk z grupy V, która zaśpiewała piosenkę o tematyce zimowej pt. „Pora na sporty zimowe” Qndel. Jury oceniało wykonanie oraz prezencję na scenie. Majeczka świetnie poradziła sobie z tremą na scenie, czego dowodem były uśmiechnięte twarze oraz gromkie brawa. Całość została przypieczętowane przez gratulacje od jury oraz upominki i dyplomy za udział w konkursie.

 • Wizyta w SP 2 "Zajęcia lekcyjne" 19.01.2018r.

  W piątek 19.01.2018r. grupa V i VI wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego, gdzie nauczyciele specjalnie dla naszych 6-latków przygotowali zajęcia lekcyjne i pokazali, jak wygląda czas spędzony w szkole. Była to zupełnie nowa i fascynująca odsłona dla dzieci, bowiem nasze przedszkolaki stały się uczniami klasy 1a.

  Dzieci miały możliwość zobaczyć się w roli ucznia i poczuć przedsmak szkolnych obowiązków. Uczestniczyły one w specjalnych zajęciach lekcyjnych, takich jak edukacja matematyczna, polonistyczna, muzyczna oraz wychowanie fizyczne z torem przeszkód, które sprawiło najwięcej radości. Zajęcia były zorganizowane w sposób bardzo atrakcyjny i ciekawy, a w czasie przerwy został zorganizowany słodki poczęstunek. Przedszkolaki były zachwycone spędzonym czasem w szkole, a my pod wielkim wrażeniem pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i przygotowaniem kadry nauczycielskiej, która w fantastyczny sposób zorganizowała nasz pobyt w szkole.

  Czas w szkole minął bardzo przyjemnie i był pełen wrażeń.

 • Warsztaty w Sp 5 „Naukowy Zawrót Głowy” 11.01.2018r.

  W czwartek 11.01.2018r. grupa V i VI miała możliwość uczestniczyć w fantastycznych w warsztatach pt.„Naukowy zawrót głowy” w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Grabowskiej. Przedszkolaki wzięły udział w rozmaitych warsztatach, które rozwijały ich wyobraźnię, kulturę fizyczną oraz pozwalały w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę.

  Największym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium małego odkrywcy, w którym były przeprowadzane rozmaite eksperymenty, na które dzieci miały jedną odpowiedź „ŁAŁ” J Ponadto mieliśmy okazję skorzystać z warsztatów plastycznych, w trakcie których liczyła się sprawność manualna oraz warsztatów języka angielskiego. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy na sali gimnastycznej, które dały dzieciom okazję do ruchu.

  Wizyta w szkole była bardzo emocjonująca dla naszych przedszkolaków. To kolejne ciekawe doświadczenie dla dzieci. Dodatkową atrakcją dla naszych milusińskich był przejazd autobusem ulicami naszego miasta.

 • "Powietrze bez śmieci"

   

  K O N K U R S

   

  Miasto Ostrów Wielkopolski przystąpiło do konkursu  ,,Powietrze bez śmieci’’ogłoszonego w ramach kampanii ,,Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci’’prowadzonej przez Fundację PGNiG S.A.

  !!! Nagrodą dla 5 zwycięskich  gmin jest: wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw. Miasto wytypowało lokalizację w Parku Północnym przy ul. M. Konopnickiej.

  W związku z tym odbędzie się głosowanie.

  Podstawą wyboru zwycięskiej gminy jest liczba głosów.

  Głosujemy od 24 stycznia 2018r. do 31 stycznia 2018r. drogą elektroniczną na stronie internetowej:

  www.powietrzebezsmieci.pl

 • REKRUTACJA NA ROK 2017/2018

  Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

   

  https://przedszkola-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/Page/OfertyPlacowek/Placowka.aspx?id=156&hash=63C082C5

  http://umostrow.pl/nabor-do-przedszkoli-w-2016-r.html 

  Przez cały rok szkolny 2017/2018 Publiczne Przedszkole nr 11 im. " Calineczki" będzie się znajdować nadal przy ul. Wolności 8

  Harmonogram Rekrutacji do publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2017/2018

  Dzień godz. Etap rekrutacji
  od do
    31 stycznia 08:00 Uruchomienie systemu NABO. Wprowadzanie ofert przedszkoli (bez możliwości rejestracji wniosków).
  1 lutego 28 lutego 08:00 Publikacja ofert na stronie dla rodziców
  Kontynuacja edukacji przedszkolnej
  20 lutego 28 lutego w godz. pracy placówki Dostarczanie przez rodziców wniosków dotyczących kontynuacji edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym. Wprowadzanie w placówkach informacji do systemu.
  Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
  1 marca 31 marca od 10:00 Uruchomienie systemu rekrutacyjnego. Wypełnianie elektronicznego wniosków przez rodziców
  1 marca 7 kwietnia 8:00 - 14:30 Składanie przez rodziców do przedszkoli pierwszego wyboru podpisanych wniosków o przyjęcie dziecka.
  1 marca 11 kwietnia w godz. pracy placówki Potwierdzanie złożenia wniosków w programie NABO przez placówki
  11 kwietnia do zakończenia całego porcesu rekrutacji zasadniczej w godz. pracy placówki Prace Komisji Rekrutacyjnych (sprawdzanie dokumentów, obliczenia rekrutacji...)
  14 kwietnia   od 10:00 Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  18 kwietnia 21 kwietnia 8:00 - 14:30 Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. (podpisywanie umów)
  24 kwietnia   od 10:00 Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych
  Procedura odwoławcza
  24 kwietnia 30 kwietnia w godz. pracy placówki Możliwość wystąpienia rodzica do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  1 maja 7 maja Termin, w którym Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  8 maja 14 maja Czas na wniesienie przez rodzica odwołania do dyrektora placówki od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej
  15 maja 21 maja Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej placówki służy skarga do sądu administracyjnego
  Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych
  22 maja 30 maja od 10:00 Uruchomienie w systemie rekrutacyjnym możliwości rejestracji wniosków o przyjęcie na wolne miejsca
  23 maja 31 maja 8:00 - 14:30 Złożenie podpisanego wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej
  23 maja 31 maja w godz. pracy placówki Potwierdzanie złożenia wniosków w programie NABO przez placówki
  1 czerwca do zakończenia całego procesu rekrutacji uzupełniającej w godz. pracy placówki Prace Komisji Rekrutacyjnych (sprawdzanie dokumentów, obliczenia rekrutacji...)
  2 czerwca   od 10:00 Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  5 czerwca 8 czerwca 8:00 - 14:30 Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. (podpisywanie umów)
  9 czerwca   od 10:00 Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych
  Procedura odwoławcza
  12 czerwca 19 czerwca w godz. pracy placówki Możliwość wystąpienia rodzica do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  20 czerwca 22 czerwca Termin, w którym Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola
  23 czerwca 29 czerwca Czas na wniesienie przez rodzica odwołania do dyrektora placówki od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej
  30 czerwca 7 lipca Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej placówki służy skarga do sądu administracyjnego
 • "Cuda na kiju"

  W styczniu, dzieci z naszego przedszkola udały się na wystawę niesamowitych prac plastycznych do Młodzieżowego Domu Kultury zatytułowaną „Cuda na kiju”, która zaprezentowała nam pani Teresa Burkietowicz. Tematyka i technika oglądanych przez dzieci prac była zaskakująca. Na wystawie znalazły się zarówno rysunki i rzeźby wykonane w przeróżnych technikach i z różnych, często nietuzinkowych materiałów. Dzieci były zachwycone.

 • Dzień Babci I Dziadka cz.1 2016/2017

  Grupa V

  Dla babci i dziadka na ludowo! W piątek 20 stycznia dzieci z grupy V zaprezentowały dla swoich ukochanych babć i dziadków program artystyczny na ludowo. Mali artyści zaśpiewali na ludową nutę oraz zatańczyli trzy ludowe tańce: szewczyka, poleczkę oraz trojaka. Babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt prezent „ pudełko na czekoladki” oraz najsłodszego na świecie buziaka! Po programie artystycznym wszyscy wspólnie świętowali przy słodkim poczęstunku! 

  Grupa VII

  We wtorek 24 stycznia w grupie VII dzieci świętowały „Dzień Babci i Dziadka”. Z tej okazji przygotowały wiersze, piosenki i tańce, które zaprezentowały na uroczystości. Na zakończenie występów wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki. Znalazła się również chwila na wspólne zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

   Grupa III

   

   Grupa IV

 • Galeria zdjęć z Balu Karnawałowego 2016/2017

  Część I

  https://photos.google.com/share/AF1QipO0R3DqL9iqrhUUzQlueEuS6Pdt_eI3b5uODQbaYwQOcVOV7iiZ2usvvUgCkVYQ8g?key=UFI1S0RId0tFOVlCLURnQUY1aHM0NU9JWHFNTU1R

  Częśc II

  https://photos.google.com/share/AF1QipM25fxEWqZrBEBprDN4PgZy2b1qHZtynEhyElxINMGhssqOUyrd47511asUajCfEg?key=WFQtaGk5TmYtZTg0Y05ZMmNHc1dwd0ducm45eVZB

  Częśc III

  https://photos.google.com/share/AF1QipPLOvTISe5nHp5wrSNxH2sya4YsAWKWzudpasuqlcO-i6r-h6iTyvFfss5de-1tzw?key=UXVYeDR0UU9vV21MTVB4X2VTaDdpV2gyUmdrYTBB

 • Bal Karnawałowy 2016/2017 r

  „Bal w Nibylandii” pod takim tytułem został zorganizowany balik karnawałowy w naszym przedszkolu. Nauczycielki wcieliły się w postacie wróżek, a sala balowa zamieniła się w baśniową krainę. Dzieci w tym dniu mogły poczuć się jak w bajce, mając wokół siebie swoich rówieśników przebranych wróżnorodne, kolorowe stroje. Podczas balu zostały przeprowadzony konkurs o bajkach, w którym dzieci poradziły sobie doskonale! Jak na każdym balu spośród dzieci zostali wybrani najlepsi tancerze, którzy równocześnie otrzymali tytuł „króla i królowej" balu! Oprawę muzyczną zapewniła nam już poraz kolejny p. Iwona, która w roli DJ-wróżki zadbała o różnorodny repertuar muzyczny. Wszyscy uczestnicy balu bawili się wprost nieziemsko!

  Zdjęcia z balu będą niebawem dostępne, proszę śledzić naszą stronę.

 • Przedstawienie w OCK pt.:"Calineczka" 10.01.2017 r.

  SPEKTAKL MUZYCZNY "CALINECZKA"

  We wtorek 10 stycznia dzieci z naszego przedszkola obejrzały, w Ostrowskim Centrum Kultury, przedstawienie muzyczne pt. "Calineczka". Baśń H. Ch. Andersena, opowiadająca o przygodach malutkiej dziewczynki, jej małych problemach i wielkich radościach spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. Niepowtarzalne kostiumy efektowna scenografia i ciekawa oprawa muzyczna zagwarantowały dzieciom wspaniałą przygodę teatralną.

 • Zakończenie akcji "GÓRA GROSZA"

  PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”. Nasze przedszkole, podobnie jak w ubiegłym roku, przystąpiło do akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom w całej Polsce w szkołach i przedszkolach. Celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja rozpoczęła się 28 listopada 2016 roku i trwała do 9 grudnia 2016 roku. W ramach akcji „GÓRA GROSZA” udało nam się zebrać kwotę w wysokości 112zł,34gr. Wszystkie zebrane środki na początku stycznia 2017 roku zostały przekazane za pośrednictwem Poczty , na konto Towarzystwa Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że nasze przedszkolaki potrafią się dzielić z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. DZIĘKUJEMY!!!

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe 17.12.2016 r.

  Dnia 17.12. w naszej grupie odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe. Spotkanie zaczęliśmy od przywitania się i wspólnych zabaw. Były ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia, zagadki, zabawy chustą animacyjną Klanza, rzucanie "śnieżkami" i zabawy taneczne. Zarówno dzieci jak i rodzice bawili się wspaniale. Każdy z uśmiechem przeszedł do drugiej części warsztatów- tworzenia prac o tematyce świątecznej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykazywały się dużą pomysłowością. Przy dźwiękach kolęd powstały piękne kartki świąteczne, bałwanki i wiele innych ozdób. To był bardzo mile wspólnie spędzony czas!

 • Balik Karnawałowy 2017

  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału

  w "Magicznym Balu Karnawałowym".

  Tego dnia przeniesiemy sie do baśniowej krainy Nibylandii, każdy z Was drogie dzieci w tym dniu może zostać postacią ze swojej ulubionej bajki!

  A do wspólej zabawy będzie zachęcać nas Dzwoneczek ze swoimi przyjaciółkami - wróżkami! Serdecznie zapraszamy!

  Rady "Jak przygotować dziecko do balu karnawałowego" znajdują się w zakładce Dla Rodziców.

   
 • Powitanie Zimy 19.12.2016 r.

  W poniedziałek 19 grudnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Powitaniu Zimy”. Przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Zimy, odgadywały zagadki o tematyce zimowej, uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych. Nie zabrakło także zabaw ze śnieżkami. 

 • Podaruj 1% podatku i zmień Twój 1% w radość

  Prosimy o pomoc finansową na rehabilitację dzieci z ostrowskich przedszkoli.

  Dziękujemy za okazaną pomoc.

  Adam Henicz

  KRS 0000308316

  Michał Ster

  KRS 0000037904 

  Numer konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

  Agata Kois

  KRS 0000277339

  Numer konta 21 1500 1517 1215 1005 5150 0000

  Fundacja chorych na zespół Dandy – Walkera „Podaj dalej”

  Adam Lukas

  KRS 0000321541

  Numer konta 20 2490 1028 9000 0001 4800 0162

  Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom

  Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

  Bartosz Tomaszewski

  KRS 0000127075

  Numer konta 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745

  Fundacja Jaś i Małgosia

  Maja Wojtczak

  KRS 0000321541

  Numer konta 30 2490 1028 9000 0001 4800 0176

  Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom

  Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

  Filip Wróblewski

  KRS 0000127075

  Numer konta 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745

  Fundacja Jaś i Małgosia

  Julia Anioł

  KRS 0000186434 

  Numer konta 31 1050 1575 1000 0023 3289 4001 

  Fundacja „Potrafię Pomóc” na Rzecz

  Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

  Adrian Marczenia

  KRS 0000127075

  Fundacja Jaś i Małgosia

  # 622

   

  Szymon Pietrasik

  KRS 0000127075

  Fundacja Jaś i Małgosia

  Filip Grzegrzółka

  KRS 0000127075

  Numer konta 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745

  Fundacja Jaś i Małgosia

  Szymon Ulichnowski

  KRS 0000285433

  Numer konta 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671 

  Fundacja Dzieciom Pomagaj

  Ksawery Gross

  KRS 0000321541

  Numer konta 79 2490 1028 9000 0001 4800 0167 

  Fundacja Na Rzecz Dzieciom

  Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

  Antoni Miśkiewicz

  KRS 0000037904

  Numer konta 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

    

  Laura Kubiak

  KRS 0000050135

  Numer konta 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 

  Dolnośląska Fundacja Rozwoju

  Ochrony Zdrowia „DOLFROZ”

  Maciej Garczarek

  KRS 0000186434

  Numer konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010  

  Fundacja Słoneczko

  Zofia Jankowska

  KRS 0000321541

  Numer konta 93 2490 1028 9000 0001 4800 0206 

  Fundacja Na Rzecz Dzieciom

  Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

  Kamila Wysota

  KRS 0000321541

  Numer konta 44 2490 1028 9000 0001 4800 0215 

  Fundacja Na Rzecz Dzieciom

  Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

  Hanna Sobczak

  KRS 0000037904

  Numer konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615  

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

  Klaudia Grzegorowska

  KRS  0000037904

  Numer konta 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362  

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

  Adam Krawczyński

  KRS  0000037904 

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

  Piotr Gumienny

  KRS 0000037904 

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

  Jakub Paluch

  KRS 0000187165

  Numer konta 78 1090 1160 0000 0001 0213 0380  

  Stowarzyszenie konferencji

  św. Wincentego a'Paulo 

   

   

  http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/miasto/aktualnosci/11587-namawiamy- przekaz-1-na-ostrowskie-organizacje-spoleczne

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zapraszamy na II Spotkanie Grupy Wsparcia "Jaskółka"

  Serdecznie zapraszamy

                                  na

                                   Spotkanie Integracyjne

                                      Grupy Wsparcia „Jaskółka”

                                    dla Rodziców,

                                      które odbędzie się w poniedziałek

                                      8 lutego 2016 roku o godz. 17:00

   

                                                                  Dyrektor

                                                                    i nauczyciele grup integracyjnych

 • Zapraszamy na Spotkanie Grupy Wsparcia "Jaskółka"

  Serdecznie zapraszamy

  na

  Spotkanie Integracyjne

  Grupy Wsparcia „Jaskółka”

                                    dla Rodziców,

                                    które odbędzie się w poniedziałek

                                     8 lutego 2016 roku o godz. 17:00

                                                                                                Dyrektor

  i nauczyciele grup integracyjnych

 • Zapraszamy na Spotkanie Grupy Wsparcia "Jaskółka"

               Serdecznie zapraszamy

  na

  Spotkanie Integracyjne

  Grupy Wsparcia „Jaskółka”

  dla Rodziców,

  które odbędzie się w poniedziałek

  8 lutego 2016 roku o godz. 17:00

                                                                                                      Dyrektor

  i nauczyciele grup integracyjnych

 • Akcja Uwolnij Książkę

   

  Po przedszkolu „Calineczki” wędrują...książki !!!

  Akcja „Uwolnij książkę” - Bookcrossing !!
              

         Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w ogólnoświatowej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Pomysł nazwany z angielskiego bookcrossingiem przywędrował do Polski z Zachodu. Idea krążącej książki narodziła się w latach 80., w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, rozpowszechniona przez amerykańskiego programistę Ron Hornbakera. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

         W myśl tej idei nasze przedszkole zaprasza wszystkich rodziców wraz z dziećmi do włączenia się do akcji. W związku z tym w dniach od 2.02.-13.02. będzie można przynieść do przedszkola książki  z własnego zbioru ,które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym na korytarzu w przedszkolu. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem „Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, wpisać się na umieszczoną etykietę, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. 

          Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych ,że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

    Krok po kroku....czyli zasady naszej akcji :      

   1. Przynieś książkę którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.

    2. Książki będą zbierane w dniach od 2.02.-13.02.       

    3. Każda z książek zostanie opatrzona etykietą, na której każda chętna osoba, do której rąk   trafi poszczególna książka, będzie mogła wpisać swoje imię nazwisko. W ten sposób kolejna osoba, która zabierze tą książkę do domu, będzie mogła zobaczyć ile razy dana książka została „uwolniona”.     

    4. Dnia 16.02. rozpoczynamy „uwalnianie” zebranych książek. Wszystkie książki będą  wystawione na naszym bookcrossingowym  regale, na korytarzu, na

  1-wszym piętrze.  Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieść  z powrotem do przedszkola, odkładając ją na półkę a zabrać kolejną.      

    5. W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również został „uwolnione”. Książki te można zostawiać u nauczycieli  poszczególnych grup. 

  Dziel się z innymi radością czytania !!!!

 • Dzień Babci I Dziadka 2014/2015

  Grupa I

  W środę 28 stycznia w grupie I maluszki świętowały „Dzień babci i dziadka”. Z tej okazji dzieci przygotowały wiersze, piosenki i tańce, które zaprezentowały na uroczystości. Na zakończenie występów wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki w postaci kalendarzy i zaprosiły Ich na wspólny, słodki poczęstunek. 

  Grupa II

  Grupa III

  Dzieci z grupy III uroczystość dla babci i dziadka przygotowały 27 stycznia. Nasi najmilsi goście z wielkim podziwem patrzyli na swoje wnuczęta, które poprzez taniec, wiersze i piosenki pokazały swą wielką miłość dla babci i dziadka.

  Grupa IV

  Grupa V

  Dnia 23 stycznia 2015 r. w grupie V zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym, w którym dziadkowie mieli okazje podziwiać swoje wnuki podczas tańców i śpiewów. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim gościom przygotowane przez siebie upominki. Znalazła się również chwila na wspólne zabawy przy muzyce, udział w konkursach i zabawach oraz słodki poczęstunek.

  Grupa VI

   

  22 stycznia 2015 r. w grupie VI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuki podczas występów. Dzieci zaprezentowały przygotowane, wiersze, piosenki, tańce oraz grę na instrumentach. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim gościom specjalnie przygotowane upominki. Babcie i Dziadkowie również z wielką radością uczestniczyli we wspólnych zabawach i  konkursach. Przygotowany był też  słodki poczęstunek.

   

  Grupa VII

  Na "Kubusiowy Dzień Babci i Dziadka" zaprosiły dzieci i nauczycielki z grupy VII. Kubuś wraz z przedszkolakami zatańczył dla dziadków i złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Niestety ten łakomczuszek  szybko zniknął, bo miał wielki apetyt na baryłkę miodu. Na szczęście wnuczęta miały w zanadrzu piękne wiersze i piosenki dla babć i dziadków, które z dumą przedstawiły. Dziadkowie byli wzruszeni zarówno występem jak i przygotowanymi przez dzieci upominkami. Na koniec wnuczęta zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.

   

  Grupa VIII

  23 stycznia 2015 roku grupa VIII obchodziła "Święto Babci i Dziadka". Dzieci dla swoich wyjątkowych gości przygotowały program artystyczny, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalno- taneczne - za co otrzymały duże brawa i słodki poczęstunek od dziadków. 

 • Wizyta u fotografa 13.01.2015 r.

  Dnia 13 stycznia 2015 roku, dzieci z grupy VIII zwiedziły Zakład Fotograficzny Pana Krzysztofa Kowalczyka. Przedszkolacy mieli możliwość zaobserwować pracę fotografa w profesjonalnym studiu fotograficznym, w którym oglądali nowoczesny i starodawny sprzęt fotograficzny. Atrakcją tej wizyty było umożliwienie naszym dzieciom wcielenie się w rolę modelów w różnorodnych przebraniach.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.6

  Wiktoria wylosowała Olgę, która przygotowała wraz z mamą bardzo kolorową i z wieloma naklejkami książkę o sobie. Mama Olgi przeczytała bajkę i przygotowała słodki poczęstunek.


 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.5

  Nikodem wylosował Wiktorię, która królowała przez następny tydzień. Opowiadała o sobie, dyżurowała przy posiłkach, a zaproszona mama wspólnie z dziećmi świętowała urodziny córeczki.


 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.4

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.3

  Maciej wylosował Marysię, która zaprezentowała książkę o sobie, a zaproszona mama Angelika w przystępny sposób opowiedziała o swojej pracy, przygotowując dla każdego dziecka zadanie.


 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.2

  Kolejnym bohaterem Tygodnia był Maciek, który zaprezentował książkę wykonaną wraz z rodzicami, a bajkę przeczytała nam ulubiona ciocia Maciusia Emilka.


 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.1

  Kuba był przygotowany do prezentacji. Opowiedział o swoich podróżach, a rodzice załączyli do książki zdjęcie usg ciąży i bransoletkę urodzinową. Pod koniec tygodnia odwiedziła nas mama Kubusia, która jest nauczycielem biologii.Opowiedziała nam o swojej pracy, przynosząc do przedszkola małe laboratorium. 


   

 • W gabinecie fizjoterapii 17.12.2014 r.

  W Gabinecie Fizjoterapii

  17 grudnia 2014 r. dzieci z grupy VI odwiedziły Gabinet Fizjoterapii przy ul. Kościuszki 15 i zapoznały się ze specyfiką pracy fizjoterapeuty oraz z urządzeniami, które wykorzystywane są w wykonywaniu zabiegów fizjoterapeutycznych, takimi jak: laser, krioterapia, masaż, pole magnetyczne, ultradźwięki, sala do ćwiczeń gimnastycznych. A to wszystko w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”, a więc po to, aby zachęcić dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia, do ćwiczeń gimnastycznych i do dbałości o zdrowie w przypadku choroby lub niesprawności ciała.


   

   

 • Karnawałowe spotkanie z piłką - "Ćwiczyć każdy może". 29. 01. 2014 r.


  Dnia 29.01.2014 r. przedszkolaki z grupy IV wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1 na "Karnawałowe spotkanie z piłką". Gospodarzami sportowego spotkania była Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk". Dzieci brały udział w różnych zabawach sportowych z piłką pod okiem nauczycieli oraz trenerów. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał marchewkę oraz soczek, ponad to każda drużyna zabrała ze sobą do przedszkola piłkę do koszykówki, sportowe gadżety oraz kolorowe karnawałowe balony.


   

 • Klub Pancernika klika w fotelikach

  Nasze przedszkole bierze udział w programie „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Celem programu jest zapoznanie dzieci 4,5 i 6-letnich z zagadnieniami na temat bezpieczeństwa, mi.in. „Co to jest bezpieczeństwo?”, „Rowerzyści”, „Piesi  uczestnicy ruchu”, „Fotelik i pasy bezpieczeństwa”, „Bezpieczeństwo w domu i na wakacjach”, „Bezpieczna zabawa”. Udało nam się zakwalifikować do drugiej edycji klubu Pancernika Gustawa. W środę, 22 stycznia został zorganizowany w przedszkolu „Dzień Pancernika”. Dzieci wykonały wcześniej karty pracy związane z bezpieczeństwem na drodze , które wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wszystkie dzieci otrzymały również maskotkę Pancernika ,legitymację Klubu Pancernika oraz ciekawą książeczkę pt. „Tydzień z Pancernikiem Gustawem”. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „ W klubie pancernika”.

 • Dzień Babci i Dziadka

   Babcia i Dziadek Kochają nas, wspierają, są zawsze przy nas, na każdy smutek mają pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Wnuki zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby wyrazić im swoją miłość i podziękować im za okazywane dobro. Dzieci przedstawiły swoim „Dziadkom” najpiękniejsze inscenizację bajek oraz piosenki i wiersze. Wręczyły również zaproszonym gościom prezenty zrobione własnoręcznie.

  Grupa VI

  Grupa V

  30 stycznia 2014 r. w grupie V odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu dzieci przedstawiły inscenizację bajki pt. „Królewna Śnieżka”, wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę, zatańczyły grecki taniec „Zorba” oraz „Pizzicato”. Dziadkowie mogli podziwiać talenty swoich wnucząt w różnych formach artystycznych. Nie zabrakło także tej części programu, w której dzieci mogły zobaczyć, jak radzą sobie ich dziadkowie – konkursy i zabawy, dzięki którym było dużo radości i śmiechu.

  Grupa III

  Grupa VII

   

  Grupa IX

  Uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w grupie IV odbyła się 28 stycznia 2014 r. Przedszkolacy wystawali dla swoich kochanych Gości "Jasełka".


   

   

  Dzień Babci i Dziadka w grupie II

  Takie chwile niech będą każdego dnia!

  Dnia 24 stycznia dzieci z grupy II wraz ze swoimi paniami Iwoną Król i Marzeną Nawrocką przygotowały uroczystość dla najmilszych gości, jakimi są babcie i dziadkowie. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, taniec a nawet grę na instrumentach. Następnie przyszła pora na wręczenie upominków i gorące  uściski. Na naszych gości czekała jeszcze jedna niespodzianka-wspólny taniec, który sprawił wiele radości zarówno wnuczętom jak i dziadkom.


   

  Dzień Babci i Dziadka w grupie VIII

 • Jasełka w Szkole Sióstr Salezjanek 24.01.214 r.

  Na zaroszenie dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów klasy II Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek nasi przedszkolacy zagościli w murach szkoły. Średniacy z grupy III wraz z Joanną Kryś oraz starszacy z grupy IX wraz z Katarzyną Motyl i Angeliką Mazur miały niewątpliwą przyjemność obejrzenia Jasełek. W przedstawieniu wystąpiło wielu absolwentów naszego przedszkola.


 • "Magiczna Zima" w Szkole Postawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi 17. 01. 2014 r.

  17 stycznia 2014 r. dzieci z grupy VIII wraz z wychowawczynią Justyną Kosar-Wolańską, została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi na przedstawienie pt. "Magiczna Zima" - był to pokaz iluzjonisty. Dzieci z wielkim zaciekwaieniem  reagowały na różne czary -  mary i niezwykłe popisy. Spektakl bardzo się podobał i sprawił dzieciom dużo radości. Kolejną atrakcją było zwiedzanie szkoły. Kto wie, może ktoś z naszej grupy będzie przyszłym uczniem "Czwórki" ?

 • Zapraszamy do Klubu Wiewiórki

  Nasze przedszkole bierze udział w programie "Klub Wiewiórka", który jest realizowany w najstarszych grupach wiekowych. Celem programu jest wykształcenie u dzieci w wieku przedszkolnym postawy pomocy potrzebującym oraz nawyków dbania o zdrowie. W poniedziałek 13 stycznia przedszkolaków z najstarszych grup odwiedziła Wiewiórka wraz z Ola, która borykała się z problemem bolącego zęba. Wiewiórka pomogła dziewczynce przekazując jej wiele cennych rad, dotyczących zdrowia jamy ustnej,a przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Szczotka, pasta" i pokazały w jaki sposób należny myc zęby, Wiewiórka była zachwycona wiedza dzieci o zdrowych zębach i zaprosiła wszystkich przedszkolaków do "Klubu Wiewiórka". Kazdy dostał znaczek oraz legitymacje, w której po każdej wizycie u stomatologa otrzymuje od niego pieczątkę. W maju zostaną zebrane wszystkie legitymacje, kto zdobędzie najwięcej pieczątek otrzyma nagrodę.

 • Język migowy w Calineczce

  W naszym przedszkolu dzieci uczą się nie

  tylko języka angielskiego i niemieckiego ale

  również języka migowego.

   

   

  Od stycznia do czerwca br. realizowany będzie w grupie V program autorski pt. "Język migowy- pobaw się z nami migowymi znakami”. 

  Celem zajęć jest uczenie w formie zabawowej komunikacji za pomocą języka migowego. Dodatkowo dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchowo-przestrzenną, a tym samym bliżej poznają świat osób niesłyszących.

   

 • Ćwiczyć każdy może

   Przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie.

  www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/formularz

  We wtorek 21 stycznia otrzymacie Państwo oświadczenia, które są niezbędne do zaakceptowania naszego udziału w akcji.

 • Kabaret Bzik "Zimowa przygoda z Mikołajem"

  17 grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu zagościł Kabaret Bzik z przedstawieniem świątecznym pt. „Zimowa przygoda z Mikołajem”. Spotkanie z Bzikiem również i tym razem wywołało uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Przedstawienie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem piosenki "Choinka". Największą radość wzbudził świąteczny konkurs, który polegał na wykonaniu łańcucha choinkowego na czas. Dzieci entuzjastycznie dopingowały uczestników. Każdy zawodnik otrzymał słodki upominek.

   

   

 • Jasełka z rodzicami

  Podczas uroczystego spotkania wigilijnego z rodzicami, dzieci z grupy II zaprezentowały "Jasełka". Było to pierwsze tak duże przedsięwzięcie, w którym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie wszystkie dzieci z grupy. Uwieńczeniem spotkania była Wigilia, która odbyła się przy pięknie nakrytym stole, przy domowych wypiekach przygotowanych przez rodziców, w atmosferze palących się świec i wspólnym śpiewaniu kolęd. Na zakończenie rodzice i dzieci zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 • Wigilia z rodzicami 18. 12. 2013 r.

  Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku pełne miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Dzień 18 grudnia 2013 roku kojarzyć się nam będzie z wigilią w grupie V. Rodzice, dzieci, nauczyciele spotkali się, aby wspólnie spędzić ze sobą czas oraz podzielić się opłatkiem. Dzieci przedstawiły krótkie "Jasełka" i obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami ( pierniki , laurka). Kolędy i pastorałki zaśpiewała Pani Sylwia Szymczak oraz Pani Angelika Kużaj. Gościliśmy także zespół Triolki z Zespołu Szkół w Lamkach. Wielowiekowe oczekiwanie na narodziny Odkupiciela - wzruszająca historia opowiedziana przez nauczycielki wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. Dekoracje oraz stroje dzieci i nauczycielek podkreśliły wrażenie ponadczasowości tej chwili. Życzenia składane sobie wzajemnie złączyły wszystkich zebranych w jedną wspólnotę, przepełnioną duchem przyjaźni. Z ogniem gwiazdy betlejemskiej w sercach udaliśmy się do domów.

 • Z wizytą w Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego 18. 12. 2013 r.

  W środę 18 grudnia 2013 roku dzieci z integracyjnej grupy 5 wraz z nauczycielakmi Joanną Kryś i Moniką Palak wybrały sie z wizytą do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Cele wyprawy było zapoznanie sie ze zbiorami Muzeum Archeologicznego i Etnograficznefo z Łodzi zebranymi na wystaie "Szopki noworoczne i akcesoria kolędnicze". Po zakończonej wizycie w Muzeum dzieci odwiedziły zwierzęta w Ostrowskiej Betlejemce oraz zatańczyły świątecznie przy choince.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję