Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Wizyta Policjanta 27.09.2017r.

  Dnia 27 września 2017 roku do naszego przedszkola przybył zaproszony gość- policjant starszy sierżant Maciej Karasiński.

  Podczas spotkania dzieci z grup II, V, VI I VII dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę, kajdanki. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

   

 • Wizyta przedszkolaków w Komisariacie Policji 26.09.2017r.

  26 września 2017r dzieci z grupy III i IV wraz z nauczycielkami odwiedziły Komisariat Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Przedszkolaki zostały ciepło i miło przyjęte przez panie Policjantki, które oprowadziły nas po całej Komendzie i opowiedziały jak wygląda praca policjanta.  Wizyta w komisariacie pozwoliła przypatrzyć się codziennej pracy policji, oraz zapoznać się ze sprzętem z jakim posługują się na co dzień policjanci. Dzieci miały możliwość zobaczenia stroju zademonstrowanego przez policjanta. Podczas zwiedzania komisariatu zwiedziły sale z lustrem weneckim ale największą radością było poznanie psa policyjnego, który pokazał wyuczone sztuczki.  Wycieczka ta była bardzo interesująca przyniosła wiele radości przedszkolakom, świadczyły o tym oznaki zadowolenia na twarzach dzieci, deklaracje chęci zostania policjantem i policjantką . Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Policjantkom Pani Izabeli Musielak oraz Patrycji Lichtarowicz.

 • Europejski Tydzień Mobilności - 22.09.2017

  W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności w piątek 22 września dzieci z grupy V wzięły udział w akcji pod hasłem „Chodź na ulicę”, która zaadresowana była do ostrowskich przedszkolaków. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej na ostrowskim Rynku przygotowano dla przedszkolaków moc atrakcji połączonych z pogadanką o bezpieczeństwie oraz promocją komunikacji miejskiej. Było mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy, ponadto największa atrakcją okazał się przejazd autobusem ulicami naszego miasta. 

 • Ubezpieczenie na rok 2017/2018

   

  Rada Rodziców 

  Publicznego Przedszkola nr 11 „Calineczka”

  wybrała firmę ubezpieczeniową

  InterRisk.

   

  Składka wynosi 38 zł.

  Prosimy o dokonywanie wpłat do  środy 27.09.2017 r.

 • Wizyta w Bibliotece Dziecięcej 18.09.2017r.

  W poniedziałek 18 września 2017 roku przedszkolaki z gr. VII wraz z paniami Marysią i Kasią wybrały się na wycieczkę do biblioteki dziecięcej,która mieści się przy ul. Królowej Jadwigi 3 w Ostrowie Wlkp.

  Pani pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały, że niedługo znów ją odwiedzą.

 • Pierwsze dni maluszków w naszym przedszkolu - wrzesień 2017r.

  Dni adaptacyjne w przedszkolu to szczególne dni zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Cały personel starał się w tych dniach otoczyć jak najlepszą opieką wszystkie nowe dzieci, aby poczuły się dobrze w naszym przedszkolu. Pierwsze dni naszych najmłodszych przedszkolaków upłynęły na milej i wesołej zabawie. Dzieci świetnie bawiły się w swojej sali jak również na placu zabaw.

   

 • Wycieczki na skrzyżowanie – wrzesień 2017

  Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze!  Dlatego nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczki na skrzyżowanie drogowe. Tam przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, prawidłowego przechodzenia przez ulicę, utrwaliły nazwy kolorów, jakie pokazują się na sygnalizatorze świetlnym oraz obejrzały inne znaki drogowe. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Kierowcy wykazywali dużą cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych.

   

 • Dzień Chłopca 30.09.2016 r.

  30.09.2014 r w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Chłopca". Z tej okazji w każdej grupie odbył się wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców, gdzie dziewczynki złożyły im życzenia i wręczyły małe upominki w dniu ich święta. Uroczystości towarzyszyły zabawy przy muzyce oraz wspólna słodka biesiada przy stole.

  GRUPA I

  GRUPA II

  GRUPA III

  GRUPA IV

  GRUPA V

  GRUPA VI

  30 września obchodziliśmy w naszej grupie wojskowy Dzień Chłopaka. Każdy szeregowy otrzymał  Kartę Powołania na manewry pod kryptonimem Sensei – kod żółty. Żołnierze mieli zadania do wykonania: po pięć pompek, przysiadów musztra, oddawanie honorów przełożonemu, śpiew piosenki oraz odszyfrowanie zakodowanych wskazówek, a żołnierki zaliczały prawidłowe wykonanie rozkazów. Po  ćwiczeniach wojskowych na poligonie, szeregowi zostali odznaczeni medalem Najlepszego Żołnierza  i awansowali na starszego szeregowego.

  GRUPA VII

   

 • Wizyta w Bibliotece Dziecięcej 30.09.2016 r.

  30 września  dzieci z grupy IV i VII wraz z opiekunkami  w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom , udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Czytając dziecku ono poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

 • "Dzień Głośnego Czytania" 29.09.2016 r.

  Dnia 29 września, obchodziliśmy w  przedszkolu "Dzień Głośnego Czytania", który został ogłoszony przez Izbę Książki w 2001 roku, w nawiązaniu do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", którą również realizujemy w naszym przedszkolu przez cały rok szkolny.     Nauczyciele wszystkich grup zaprosili rodziców do przeczytania dzieciom wierszy  i bajek Janiny Porazińskiej , która w tym dniu obchodziła 128 rocznicę urodzin. Dzieci z zaciekawieniem słuchały swoich "czytających rodziców" :) . Czytajmy dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe ! 

 • Wycieczka na skrzyżowanie 29.09.2016 r.

  Dnia 29.09.2016r. dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę po okolicy przedszkola. Zgodnie z tematyką tygodnia, dzieci obserwowały ruch uliczny na pobliskim skrzyżowaniu, utrwaliły prawidłowe przechodzenie przez pasy oraz znaki drogowe. Dzięki tej wycieczce dzieci ustaliły przepisy dotyczące ruchu drogowego.

 • Sałatka warzywna 29.09.2016 r.

  "Każdy wie, że warzywa to samo zdrowie"
  Wiedzą o tym również przedszkolaki z grupy IV. W czwartek 29 września 2016 roku z wielkim zaangażowaniem kroiły warzywa na sałatkę. Samodzielnie przygotowaną potrawę dzieci zajadły z wielkim apetytem. 

 • Wycieczka do parku 27.09.2016 r.

  27 września grupy V i VII wybrały się na pierwszy dłuższy spacer do parku. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park  Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

   

 • Wizyta licealistek w progach naszego przedszkola 27.09.2016 r.

  Dnia 27 września, licealistki z Zespołu Szkol Ponadgimnazjalnych. Centrum Kształcenia Ustawicznego z Przygodzic wraz z nauczycielką języka polskiego Justyną Ligocką gościły w grupie III. Dziewczyny zawitały do nas w mundurach, ponieważ uczęszczają do klas o profilu  wojskowym i o profilu zarządzania kryzysowego. Licealistki opowiedziały kilka słów o sobie, przeczytały wiersze Juliana Tuwima „Okulary”, „Ptasie radio” w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom”, rozmawiały z przedszkolakami na ich temat. Następnie zaśpiewały piosenkę „Pieski małe dwa” z akompaniamentem gitary, co bardzo spodobało się dzieciom i również podjęły próbę nauki tej piosenki a następnie nauki gry na gitarze! W miłej atmosferze pożegnaliśmy się, choć na pewno jeszcze się zobaczymy!

 • Wizyta przedszkolaków z grupy II i III w Parku Olbrzymich Owadów 26.09.2016 r.

  Dnia 26 września zaraz po śniadaniu pod przedszkole podjechała kolorowa kolejka, która zabrała dzieci z grupy II i III wraz z paniami do Parku Olbrzymich Owadów, który znajduje się na terenie kompleksu rekreacyjnego Piaski- Szczygliczka. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały znane i mniej znane owady w olbrzymim powiększeniu. Zadawały wiele pytań a także dzieliły się spostrzeżeniami  np. na temat komarów, pająków czy motyli.   Był tez czas na mały piknik w pobliżu jeziora. W drodze powrotnej zwiedziliśmy centrum naszego miasta. 

 • Kiszenie kapusty 23.09.2016 r.

  Piątek 23.09.2016r w naszym przedszkolu był dniem innym niż wszystkie. Dzieci z grupy III i V uczestniczyły w niecodziennym zajęciu przybliżającym tradycję kiszenia kapusty. Dzieci wraz z panią zabrały się ochoczo do pracy: szatkowały kapustę, marchewkę, ugniatały i przyprawiały kapustę w słoikach. Podkreślono jej walory zdrowotne i porównywano smaki składników do jej przygotowania.  

 • Wizyta przedszkolaków z grupy III na „Zieleniaku” 21.09.2016 r.

  Pani Jesień w swoim koszu wiele darów niesie, miedzy innymi są to owoce i warzywa. Dnia 21 września wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie stoisko owocowo-warzywne. Dzieci w bezpośredni sposób miały okazje zobaczyć wszystkie warzywa i owoce, które znajdowały się na straganach. Przedszkolaki wykazały się obszerną wiedzą i wymieniły wszystkie nazwy prezentowanych warzyw i owoców.

 • Spotkanie z folklorem 16.09.2016 r.

  W piątek 16 września do naszego przedszkola przybyli członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Kosynierzy” z Jankowa Przygodzkiego, którzy w niezwykły sposób zaprezentowali dzieciom tańce ludowe.  Dzieci miały okazję zobaczyć wyjątkowo piękny i barwny strój krakowski oraz wielkopolski. Goście zaprezentowali nam krakowiaka, oberka, polkę i zaśpiewali ludową piosenkę „ W moim ogródecku”. Chętne dzieci miały okazję przyswoić podstawowe kroki polki i zatańczyć wraz z zespołem w kółeczku. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach autorskiego programu „Zajęcia taneczne”, który jest realizowany  w gr.V przez panią Iwonę Król.

 • "Owoce i warzywa znam, wszystkie je zjadam sam" 14.09.2016 r.

  Dnia 14 września wybraliśmy się na zakupy do sklepiku owocowo-warzywnego. Dzieci po przywitaniu się z panią sprzedawczynią ,od razu zaczęły wskazywać i nazywać warzywa i owoce, które znajdowały się w sklepie. Przygotowaliśmy też wspólnie listę warzyw i owoców, która ułatwiła nam zrobienie zakupów. Po powrocie najpierw dokładnie umyliśmy nasze owoce , warzywa, a później zajadaliśmy się nimi . To był pyszny i zdrowy  dzień ! :)

 • Wycieczka na skrzyżowanie- wrzesień 2016 r.

  Dnia 12.09.2016r., 14.09.2016r. oraz 15.09.2016r. dzieci z grupy IV i VII wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczki po okolicy przedszkola. Zgodnie z tematyką tygodnia, dzieci obserwowały ruch uliczny na pobliskim skrzyżowaniu, utrwaliły prawidłowe przechodzenie przez pasy oraz znaki drogowe. 

 • Maluszki i ich pierwsze kroki w "Calineczce" wrzesień 2016 r.

  Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe wyzwania, w szczególności dla najmłodszych. Czekało ich bowiem spore wyzwanie: rozłąka z rodzicami i odnalezienie się w nowym, pełnym nieznajomych otoczeniu. Wydaje się, że poradzili sobie z tym całkiem nieźle: wspólnie spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze, wspólne zabawy, posiłki, a nawet leżakowanie okazało się całkiem przyjemnie spędzonym czasem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Opłaty za pobyt i żywienie dziecka w przedszkolu

  Opłaty za pobyt i żywienie dziecka w przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017


  - realizacja zajęć w ramach podstawy programowej przeprowadzanej w czasie 10 godzin jest bezpłatna, za pozostałe godziny pobytu deklarowane w umowie opłata wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę;
  - dzienna stawka żywieniowa dla dzieci uczęszczających do przedszkola w godzinach 6.00 - 16.00 wynosi 5,00 zł (3 posiłki), zaś dla pozostających do godziny 18.00 wynosi 6,00 zł (4 posiłki);

  Stawka 1 zł za godzinę obowiązuje od 1 września 2013 zgodnie z tzw. „ustawą przedszkolną”.

  Opłata za wyżywienie jest naliczana z góry. W następnym miesiącu opłata  jest pomniejszana o każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu w minionym miesiącu. 

 • Zakończenie Akcji "Ćwiczyć każdy może" Przedszkole w ruchu

  DRODZY RODZICE !
  Od grudnia 2013 roku do marca 2014 roku nasze przedszkole brało udział w akcji MEN promującej zdrowy tryb życia

  „ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE”.
  Z dumą zawiadamiamy, iż nasze osiągnięcia zostały zaakceptowane przez MEN i otrzymaliśmy gratulacje oraz zaszczytny tytuł Ministra Edukacji Narodowej „Przedszkole w ruchu”.
  Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za aktywny udział w akcji.

  Dyrektor i pracownicy Publicznego Przedszkola nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Wycieczka na skrzyżowanie Wrzesień 2014 r.

  Wycieczka na skrzyżowanie
  Dnia 11.09.2014r. dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami Hanną Bukowczyk i Hanną Ograbek, wybrały się na wycieczkę po okolicy przedszkola. Zgodnie z tematyką tygodnia, dzieci obserwowały ruch uliczny na pobliskim skrzyżowaniu, utrwaliły prawidłowe przechodzenie przez pasy oraz znaki drogowe. Dzięki tej wycieczce dzieci ustaliły przepisy dotyczące ruchu drogowego.

  W środę dzieci z grupy VII wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie. Z zaciekawieniem obserwowały ruch uliczny i rozpoznawały znaki drogowe, o których rozmawiały podczas zajęć w przedszkolu. Nawet przedszkolaki rozumieja, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zapewnia bezpieczeństwo na drogach.


   

   

 • Zebrania organizacyjne w grupach rok 2014/2015

   Serdecznie zapraszamy na zebranie

   organizacyjne.

  Grupa 

  Data i godzina zebrania

  I

   

  10.09.2014

  Godz. 1615

  II

   

  10.09.2014

  Godz. 1615

  III

   

  09.09.2014

  Godz. 1615

  IV

   

  09.09.2014

  Godz. 1615

  V

   

  09.09.2014

  Godz. 1615

  VI

   

  08.09.2014

  Godz. 1615

  VII

   

  10.09.2014

  Godz. 1615

  VIII

   

  10.09.2014

  Godz. 1720

 • Zwolnienia z opłat za przedszkole

  ZWOLNIENIA Z OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE

  Na mocy Uchwały nr XLIII/415/2013 Rady Miasta Ostrów Wielkopolski z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski – dyrektor przedszkola dokonuje zwolnień z opłat po przedstawieniu przez rodzica oświadczenia. (Dyrektor może poprosić o dokumenty potwierdzające fakty zawarte w oświadczeniu).
  Formularz oświadczenia, które Rodzic (opiekun prawny) ubiegający się o skorzystanie ze zwolnień zobowiązany jest przedstawić znajduje się w sekretariacie przedszkola.
  Zwolnień dokonuje się od dnia 22 stycznia 2014 roku (jeżeli wcześniej wpłynęło oświadczenie). Po 22 stycznia 2014 roku zwolnień dokonuje się z dniem wpłynięcia oświadczenia.

  TREŚĆ UCHWAŁY:

  Uchwała Nr XLIII/415/2013

  Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

  z dnia 28 listopada 2013 roku w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

  Na podstawie: art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 7 września  1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z  2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).

  Uchwala się, co następuje:

             § 1. W przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski zapewnia się bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w oddziałach dziesięciogodzinnych w godzinach od 8.00 do 13.00, a w oddziałach pięciogodzinnych w godzinach pracy tych oddziałów. 

         § 2. 1. Za świadczenia nauczania, wychowania i opieki w czasie przekraczającym wymiar godzin, o których mowa w § 1, wysokość opłaty wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć.

  2. Wysokość miesięcznej opłaty za świadczenia stanowi iloczyn liczby dni pracy przedszkola w danym miesiącu, opłaty wskazanej w ust.1 oraz dziennej liczby godzin przekraczających wymiar godzin, o których mowa w § 1.

            § 3. 1. Określa się warunki częściowego zwolnienia z ponoszenia opłaty, o której mowa w § 2 ust. 1:

  1) za drugie dziecko o 50% w przypadku, gdy z usług przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski korzysta więcej niż jedno dziecko z tej samej rodziny;

  2) o 50% w przypadku, gdy z usług przedszkola korzysta dziecko, na które przyznany jest jednocześnie zasiłek rodzinny i zasiłek pielęgnacyjny na podstawie przepisów ustawy      z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992 z późn. zm.);

  3) o 80% za każde dziecko z rodziny wielodzietnej – należy przez to rozumieć rodzinę, w tym także rodzinę zastępczą, zamieszkującąna terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski składającą się z rodziców lub jednego rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.

              2. Zwalnia się z ponoszenia opłaty, o której mowa w § 2 dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju lub uczęszczają do oddziałów specjalnych w zakładach opieki zdrowotnej.

              3. W przypadku skumulowania się prawa do skorzystania ze zwolnień w odpłatności   z dwóch lub więcej tytułów określonych w ust. 1 i 2 możliwe jest skorzystanie tylko z jednego, najkorzystniejszego zwolnienia.

              4. Rodzic (opiekun prawny) ubiegający się o skorzystanie ze zwolnień zobowiązany jest przedstawić oświadczenie na potwierdzenie faktów uprawniających do skorzystania ze zwolnień.

            §  4. Opłata o której mowa w § 2 nie obejmuje kosztów żywienia dziecka.

            § 5. Wykonanie uchwały powierza  się Prezydentowi Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

            § 6. Tracą moc:

  1)     Uchwała Nr XII/147/2011 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 27 października 2011 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr VIII/79/2011 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 maja 2011 roku w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielone przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski;

  2)     Uchwała Nr VIII/79/2011 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 maja 2011 roku w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielone przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

            § 7. Uchwała wchodzi w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję